tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Donosicielstwo czy odpowiedzialność? Policyjne skrzynki "Stop Agresji Drogowej" pękają w szwach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Donosicielstwo czy odpowiedzialność? Policyjne skrzynki "Stop Agresji Drogowej" pękają w szwach

Autor: Raff 2019.08.16, 16:02 6 Drukuj

Policyjne skrzynki "Stop Agresji Drogowej" pękają w szwach. Liczba zgłoszeń przesyłanych przez kierowców może być w tym roku dwa razy większa niż w roku ubiegłym. 

Policjanci, którzy analizują nagrania przesyłane w ramach programu "Stop Agresji Drogowej" mają pełne ręce roboty. Ten rok może okazać się rekordowy - jak informuje w rozmowie z portalem wp.pl Radosław Kobryś z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, na policyjne skrzynki może trafić nawet 30 tys. zgłoszeń, czyli niemal dwa razy więcej niż w roku 2018, kiedy to policja otrzymała 16 tys. takich zgłoszeń.

NAS Analytics TAG

Na pierwszy rzut oka takie zachowania mogę wydawać się zwykłym donosicielstwem. Jednak zdaniem Sylwestra Pawłowskiego z projektu Świadomy Kierowca, to pozytywne zjawisko. -  To dowód na rosnącą świadomość zmotoryzowanych, którzy piętnują nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowania na drodze. W żadnym razie nie jest to, jak niejednokrotnie można usłyszeć, donosicielstwo czy zachowanie godne zomowców. To troska o bezpieczeństwo nas wszystkich. W krajach skandynawskich, które mogą się pochwalić wysokim poziomem kultury drogowej, informowanie policji o niebezpiecznych wybrykach innych kierowców to norma - mówi Sylwester Pawłowski w rozmowie z wp.pl

Oceny tego zjawiska są skrajnie różne. Część kierowców popiera zgłaszanie policji negatywnych zachowań innych kierowców, tłumacząc to troską o wspólne bezpieczeństwo. Inni potępiają to, porównując to do najgorszych wzorców donosicielstwa. Niezależnie od oceny faktem jest, że zarówno liczba rejestratorów jazdy, jak i przypadków zgłaszania wykroczeń za ich pomocą zarejestrowanych dynamicznie rośnie. Waszym zdaniem to donosicielstwo czy odpowiedzialność?

źródło: wp.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę