tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Donosicielstwo, czy dobro wspólne? Policja zachęca do wysyłania nagrań z rejestratorów jazdy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Donosicielstwo, czy dobro wspólne? Policja zachęca do wysyłania nagrań z rejestratorów jazdy

Autor: Raff 2020.11.17, 10:19 7 Drukuj

Lubuska policja opublikowała film, w którym zachęca do pomocy w wyłapywaniu niebezpiecznych kierowców. Niektóre sytuacje, przedstawione w nagraniu faktycznie budzą grozę.

Popularność rejestratorów jazdy dynamicznie rośnie. Policja doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że nagrania zgromadzone przez te urządzenia to potężna baza danych wykroczeń. Kierowcy coraz częściej decydują się także na wysyłanie zarejestrowanych przypadków łamania przepisów.

NAS Analytics TAG

Problem w tym, że ogromna część materiału, trafiającego na policyjne skrzynki, dotyczy zdarzeń błahych - najechania na ciągłą linię, niezatrzymania przed zieloną strzałką i tak dalej. Z drugiej strony wiele bardzo poważnych naruszeń przepisów wciąż pozostaje poza wiedzą stróżów prawa.

Lubuska policja przygotowała film, w którym zachęca kierowców do wysyłania nagrań, dokumentujących najpoważniejsze przypadki łamania prawa przez kierowców. To tylko skromny wycinek tego, z czym każdy z nas codziennie spotyka się na drogach. 

W ubiegłym roku na policyjne skrzynki trafiło około 30 tys. nagrań. Zdaniem Sylwestra Pawłowskiego z projektu Świadomy Kierowca, to dowód na rosnącą świadomość kierowców, którzy nie godzą się na zagrożenia stwarzane przez innych uczestników ruchu. W krajach, które mogą się pochwalić wysokim poziomem kultury drogowej, na przykład w Szwecji, Danii, czy Finlandii, współpraca kierowców z policją to standard. 

U nas wciąż pokutuje wyobrażenie o takiej współpracy jako o konfidenctwie, dlatego wielu niebezpiecznych kierowców pozostaje bezkarnych. Przynajmniej do czasu, gdy spowodują tragiczny wypadek.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 6
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:... 17/11/2020 16:09

"Szanowny panie gestapo"

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę