tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zapadł wyrok w sprawie bezpardonowego ataku na instruktora Motopomocnych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zapadł wyrok w sprawie bezpardonowego ataku na instruktora Motopomocnych

Autor: Raff 2020.10.21, 20:25 Drukuj

Instruktor grupy Motopomocni podczas jednego ze szkoleń, został zaatakowany przez kierowcę samochodu. Początkowo policja zniechęcała poszkodowanego do dochodzenia swoich praw, jednak potem okazała się pomocna i sprawcę drogowej agresji skazano.

Do ataku doszło w ubiegłym roku podczas jednego ze szkoleń drogowych w Kotlinie Kłodzkiej. Grupa motocyklistów, po ćwiczeniach z jazdy precyzyjnej, rusza na wycieczkę objazdową. Na wąskiej drodze, prowadzącej do Zamku Leśna Skała w Szczytnej, Mariusz Tiahnybok, instruktor i przewodnik, puszcza grupę przodem, ustawiając się na pozycji zamykającego.

NAS Analytics TAG

W pewnym momencie z tyłu do kolumny zbliża się z dużą prędkością samochód. Klaksonem wymusza na motocyklistach zjazd z drogi. Następnie wysiada z samochodu, podbiega do przewodnika - Mariusza Tiahnyboka i z całej siły uderza go pięścią w kask. Mariuszowi z trudem udaje się zachować równowagę.

Kierowca odjeżdża, ale uczestnicy szkolenia mają zdjęcia kierowcy, jego samochodu i tablic rejestracyjnych. Instruktor zgłasza tę sytuację policji w Kłodzku, ale ta bagatelizuje sprawę twierdząc, że nie doszło do obrażeń, zatem nie ma podstaw do przyjęcia zgłoszenia. Uszkodzony prawdopodobnie został jednak kask, co, zdaniem funkcjonariuszy być może kwalifikuje się do zgłoszenia.

Na szczęście policja z wrocławskiej drogówki okazali się bardziej profesjonalni i zajęli się sprawą ataku. W tej sprawie pomocna okazała się także kancelaria prawna, współpracująca z Motopomocnymi. Sąd rozpatrzył ten przypadek bardzo szybko - już pod koniec 2019 roku zapadł wyrok, w którym agresora uznano winnym uszkodzenia mienia znacznej wartości (kask motocyklowy) z art 288§1 kk. Postępowanie karne warunkowo umorzono wyznaczając mu roczny okres próby.

Przypadek instruktora Motopomocnych pokazuje, że warto walczyć o swoje prawa i nie pobłażać drogowym agresorom. Zawsze znajdą się ludzie chętni do pomocy. Szczegóły dotyczące tej sprawy znajdziecie na stronie Motopomocnych.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę