tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Niemcy: berlińska policja chce tablic rejestracyjnych dla rowerów. Powodem agresja i wypadki
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Niemcy: berlińska policja chce tablic rejestracyjnych dla rowerów. Powodem agresja i wypadki

Autor: Raff 2020.10.21, 12:03 2 Drukuj

Obowiązkowe tablice rejestracyjne dla rowerów chce wprowadzić berlińska policja. Powód? Rosnąca agresja drogowa i bezlitosne statystyki, które wskazują, że rowerzyści powodują ponad połowę wypadków z udziałem jednośladów.

Problem rowerzystów, lekceważących elementarne przepisy drogowe, wszczynających awantury i powodujących wypadki, nie istnieje tylko w Polsce. Berlińska policja bije na alarm, bo lawinowo rośnie liczba skarg na kierowców jednośladów. Ci zaś w wielu przypadkach pozostają nieuchwytni, ponieważ nie ma skutecznego sposobu na ich identyfikację. 

NAS Analytics TAG

Jak wynika ze skrupulatnych statystyk, prowadzonych przez berlińską policję, ponad połowa wypadków z udziałem rowerzystów jest powodowana przez nich samych. Coraz częściej policja otrzymuje także skargi na rowerzystów w związku z agresją drogową. 

Wszystko to w kraju, gdzie jazdy na rowerze uczy się w szkole, w miastach funkcjonują setki kilometrów dróg dla rowerów, a kultura jazdy jest nieporównywalnie większa niż w Polsce. Jak wygląda to w naszym kraju? W 2019 roku rowerzyści brali udział w 4426 wypadkach, z czego 1626 powstało z winy cyklisty.  

źródło: Auto Świat

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę