tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policja kupuje nowe radary laserowe. Niestety - znw te, ktre budz wtpliwoci
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policja kupuje nowe radary laserowe. Niestety - znw te, ktre budz wtpliwoci

Autor: Raff 2019.08.12, 15:27 Drukuj

78 nowych mierników prędkości za ponad 3 miliony złotych kupi polska policja. Niestety - niemal na pewno będą to te same urządzenia, które od dawna budzą wątpliwości ekspertów i kierowców.

W przetargu na zakup nowych urządzeń wystartowały dwie firmy - jedna z nich zaoferowała urządzenia LaserCam, druga - dobrze znane polskiej policji Ultralyte LTI 20-20 TruCam. Według dziennikarzy portalu dziennik.pl, niemal na pewno wygra drugi dostawca, ponieważ jego oferta jest znacznie tańsza.

NAS Analytics TAG

Problem w tym, że urządzenia LTI 20-20 TruCam, chwalone przez policję, budzą poważne wątpliwości. Eksperci i dziennikarze zajmujący się zagadnieniami ruchu drogowego z Anuluj Mandat i fundacji ALex wielokrotnie zgłaszali swoje uwagi do Głównego Urzędu Miar. Bez skutku.

Co jest nie tak z lidarem LTI 20-20 TruCam? Chodzi o jego wątpliwą precyzyjność. Celownik umieszczony jest nad emiterem laserowym, co oznacza, że punkt widziany w celowniku nie jest tym samym, w który celuje laser. W efekcie pojazdy znajdujące się bliżej niż punkt zbieżności celownika i lasera znajdą się poniżej niego, a pojazdy znajdujące się dalej znajdą się wyżej.

Rozbieżność na dystansie powyżej 500 m może wynosić… ponad metr! Precyzyjne namierzenie pojazdu, szczególnie motocykla z dużej odległości jest zatem w praktyce niemożliwe. W instrukcji obsługi LTI TruCam producent określił maksymalny dystans, z jakiego pomiar może być precyzyjny, na maksymalnie 70 metrów. Polska policja tego zapisu w ogóle nie uwzględnia.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr