tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policjanci z Paryża walczą z hałasem - powstała specjalna jednostka
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policjanci z Paryża walczą z hałasem - powstała specjalna jednostka

Autor: Janusz Bębenek 2019.12.05, 14:43 3 Drukuj

W strukturach policji drogowej w Paryżu powstał 40-osobowy zespół, którego zadaniem jest zatrzymywanie i karanie użytkowników motocykli ze zbyt głośnymi wydechami. W ten sposób funkcjonariusze walczą z nadmiernym hałasem na ulicach francuskiej stolicy. 

"Policja dźwiękowa" działa w Paryżu od września i w tym czasie zatrzymała już ok. 150 motocyklistów. Nie podano jednak danych, ilu z nich zostało ukaranych. Wyposażeni w odpowiedni sprzęt funkcjonariusze mają również całkiem spore uprawnienia. Mogą nakładać mandaty w wysokości od 90 do 180 euro, w zależności od stopnia przeróbek wydechu. Niestety, akcesoryjne części, które zastąpiły oryginalny układ wydechowy działają na niekorzyść użytkownika.

NAS Analytics TAG

W niektórych przypadkach policjanci wystawiają dokument, nakładający na właściciela pojazdu obowiązek ponownego zamontowania fabrycznych komponentów i stawienia się z "naprawionym" motocyklem na komendzie. Jest na to określony limit czasowy. W skrajnych przypadkach użytkownik bardzo głośnego pojazdu może być aresztowany, a maszyna skonfiskowana. 

To kolejny rozdział walki francuskich funkcjonariuszy z hałasem na drogach. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o specjalnych "radarach dźwiękowych", zamontowanych na próbę na kilku odcinkach pod Paryżem. Urządzenia okazały się bardzo skuteczne, w jeden dzień rejestrując ok. 450 wykroczeń związanych z nadmierną emisją dźwięku. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę