tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle Kawasaki wykryją zagrożenia, zanim o nich pomyślisz NAS Analytics TAG
2019 11 01 SportUP MS SE Tauron Arena billboard
NAS Analytics TAG

Motocykle Kawasaki wykryją zagrożenia, zanim o nich pomyślisz

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.11.20, 13:45 2 Drukuj

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta - Kawasaki będzie pierwszym producentem, który wyposaży swoje motocykle w zaawansowany pakiet elektroniki Bosch. Bazuje on na radarach umieszczonych z przodu i z tyłu motocykla.

Początkowo przepychanki w kwestii radarów i aktywnych tempomatów toczyły się pomiędzy KTM i Ducati. Wygląda na to, że jako pierwsze pełen pakiet zaprezentuje Kawasaki. System nosi nazwę ADAS - czyli Advanced Driver Assistance Systems. W jego skład wchodzą systemy takie jak ACC - czyli aktywny tempomat, system ostrzegania o kolizji oraz system monitorowania martwego pola.

NAS Analytics TAG

Ducati pracuje nad podobnym systemem wspólnie z włoskimi naukowcami i będzie on wyposażony w funkcje podobne do rozwiązania oferowanego przez Boscha. KTM już w ubiegłym roku potwierdził, że testuje takie rozwiązania. Prace nad aktywnym tempomatem potwierdził także Harley-Davidson.

Wygląda na to, że rok 2021 upłynie pod znakiem walki na polu systemów poprawiających bezpieczeństwo motocyklistów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę