tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle Kawasaki wykryj zagroenia, zanim o nich pomylisz
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle Kawasaki wykryj zagroenia, zanim o nich pomylisz

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.11.20, 13:45 2 Drukuj

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta - Kawasaki będzie pierwszym producentem, który wyposaży swoje motocykle w zaawansowany pakiet elektroniki Bosch. Bazuje on na radarach umieszczonych z przodu i z tyłu motocykla.

Początkowo przepychanki w kwestii radarów i aktywnych tempomatów toczyły się pomiędzy KTM i Ducati. Wygląda na to, że jako pierwsze pełen pakiet zaprezentuje Kawasaki. System nosi nazwę ADAS - czyli Advanced Driver Assistance Systems. W jego skład wchodzą systemy takie jak ACC - czyli aktywny tempomat, system ostrzegania o kolizji oraz system monitorowania martwego pola.

NAS Analytics TAG

Ducati pracuje nad podobnym systemem wspólnie z włoskimi naukowcami i będzie on wyposażony w funkcje podobne do rozwiązania oferowanego przez Boscha. KTM już w ubiegłym roku potwierdził, że testuje takie rozwiązania. Prace nad aktywnym tempomatem potwierdził także Harley-Davidson.

Wygląda na to, że rok 2021 upłynie pod znakiem walki na polu systemów poprawiających bezpieczeństwo motocyklistów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr