tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Harley pracuje nad systemem, ktry ucieszy motocyklistw jedcych w grupach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Harley pracuje nad systemem, ktry ucieszy motocyklistw jedcych w grupach

Autor: Raff 2019.08.26, 12:54 1 Drukuj

Tempomat działający w grupie motocykli - to nowy patent, złożony przez Harleya-Davidsona, przeznaczony dla najważniejszej grupy klientów marki - motocyklistów jeżdżących w grupach.

Bezpieczna jazda w grupie to spore wyzwanie. Mimo że prędkość w kolumnie jest zwykle niższa niż podczas jazdy solo, motocyklista musi zmierzyć się z wyzwaniem kontrolowania własnego toru jazdy i zachowania odpowiednich odstępów w dynamicznie zmieniających się warunkach.

NAS Analytics TAG

O tym, że dla mniej doświadczonych motocyklistów może nie być to sprawa prosta, świadczą wypadki zdarzające się od czasu do czasu podczas motocyklowych parad. Harley-Davidson wymyślił rozwiązanie, które znacząco ułatwi poruszanie się motocyklami w grupach.

Będzie to rodzaj aktywnego tempomatu, znanego nam już dobrze z samochodów. Unikalność systemu Harleya polegać będzie na tym, że rozpozna on nie tylko odległość od poprzedzającego motocykla, ale także od innych obiektów na drodze. Oznacza to, że jazda na tak zwany zygzak nie powinna być dla tempomatu problemem.

Działanie urządzenia oparte będzie na trzech kontrolerach kinematycznych, wykorzystujących radary, lidary (lasery mierzące odległość) i kamery. System automatycznie wychwyci pojazdy znajdujące się w pobliżu i zasugeruje dostosowanie prędkości do nich. Informacje o trybie jazdy i odległości dostępne będą na ekranie, w który wyposażone są duże turystyki Harleya.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr