tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Technologie z samolotw trafi do motocykli?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Technologie z samolotw trafi do motocykli?

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.10.09, 10:21 2 Drukuj

Honda planuje przeszczepić do swoich motocykli technologie, które obecnie znajdziemy przede wszystkim w samolotach. Chodzi o wyświetlacz przezierny.

Honda przedstawiła bardzo ciekawe projekty wyświetlaczy przeziernych. Widać, że producent chciałby je umieścić w motocyklach sportowych oraz w modelu Africa Twin.

NAS Analytics TAG

Mamy tu dość przewidywalny koncept umieszczenia projektora w zbiorniku paliwa, co sprawi, że informacje będą wyświetlane na szybie. W takim przypadku najciekawszą kwestią jest zachowanie wyświetlacza w przypadku montażu akcesoryjnej szyby, zwłaszcza takiej o innym kształcie i wysokości.

Drugi patent zakłada odwrotną sytuację - projektor miałby być umieszczony na owiewce, a informacje byłyby wyświetlane na zbiorniku paliwa. Jednak w przypadku motocykla sportowego lub sportowo - turystycznego ciężko by było zerkać w trakcie jazdy na zbiornik paliwa i sprawdzić na szybko interesujące nas informacje.

Naszym zdaniem jest to bardzo ciekawy i dobry pomysł. Gdyby wskazówki nawigacji oraz prędkość, wskaźnik biegu i paliwa były wyświetlane na szybie, to kierujący może wtedy skupić całą uwagę na obserwowaniu drogi. Problem może pojawić się przy chęci zamontowania akcesoryjnej szyby lub wwiercanego deflektora. Na razie Honda nie mówi otwarcie o swoich planach związanych z wyświetlaczami przeziernymi.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr