tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda pracuje nad dwoma nowymi nakedami z silnikiem od Africa Twin
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda pracuje nad dwoma nowymi nakedami z silnikiem od Africa Twin

Autor: Janusz Bbenek 2020.03.10, 12:20 1 Drukuj

Rzędowy twin z modelu Africa Twin to zbyt smaczny kąsek, by nie wykorzystać go w kolejnych motocyklach. Honda złożyła wnioski patentowe zawierające dwie przystosowane do tej jednostki ramy maszyn typu naked, jedna nieco w stylu retro, druga o bardziej sportowym charakterze.

Opracowanie, testy i homologacja nowego silnika to tysiące godzin pracy i wiele milionów dolarów, dlatego wspólne jednostki napędowe dla kilku modeli to częsta praktyka nawet wśród największych producentów. Honda ma w swojej ofercie kilka takich "rodzin", opartych na tym samym silniku - CB500 w wersjach F, R oraz X, NC750 - S, X oraz skutery Integra i X-ADV czy CB650R i CBR650R. Póki co jednym z rodzynków z silnikiem na wyłączność jest Africa Twin, w najnowszej wersji napędzana rzędową dwójką o pojemności 1084 cm3 i mocy 102 KM.

NAS Analytics TAG

B honda-naked-atfrica-twin

Ten typ silnika znakomicie sprawdziłby się również w maszynach typowo szosowych i Honda również to dostrzegła. W złożonych niedawno dokumentach patentowych znajdują się projekty dwóch ram, przystosowanych do jednostki Africa Twin. Pierwsza z nich to klasyczna stalowa rama kołyskowa z podwójną rurą na dole i pojedynczą na górze. Znakomita baza do nakeda w stylu retro.

Druga rama składa się z dwóch części - stalowej kratownicy z przodu oraz aluminiowej części tylnej z mocowaniem wahacza. Ma ona już na pierwszy rzut oka bardziej sportowy charakter i mogłaby posłużyć do zbudowania modelu nieco w charakterze CB1000R. Oba projekty zawierają identyczne widelce, wahacze oraz ustawienia kanapy.

Nie wiadomo, czy Honda ostatecznie zdecyduje się na wprowadzenie na rynek tego typu maszyn. Wnioski patentowe zostały już złożone, musimy poczekać na dalsze informacje.

B honda-naked-africa-twin-2

B honda-naked-africa-twin

B honda-naked-at

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr