tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Koncepcyjna Honda CB-F - szybki skok w lata 80
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Koncepcyjna Honda CB-F - szybki skok w lata 80

Autor: Janusz Bbenek 2020.03.27, 11:01 1 Drukuj

Moda na klimaty retro nie mija, a niedawny szum wokół nowego Suzuki Katana nie mógł ujść uwadze włodarzom innych wiodących producentów motocykli. Honda przygotowała, póki co w wersji koncepcyjnej, nowy-stary model CB-F, który korzystając z bazy CB1000R przenosi nas wprost do początku lat 80. 

Pierwsze informacje na temat nowego retro nakeda pojawiły się w styczniu. Honda zamierzała zaprezentować ten motocykl na targach w Tokio, które trwałyby właśnie dziś. Niestety, w związku z wiadomą epidemią impreza nie odbędzie się, a nam pozostają zdjęcia studyjne. 

NAS Analytics TAG

Koncept CB-F to w zasadzie model CB1000R, wyposażony w zbiornik paliwa, plastiki i zestaw grafik przywołujących na myśl takie maszyny, jak Honda CB900F z początku lat 80. Silnik pozostał mechanicznie bez zmian - to nadal rzędowa czwórka o pojemności 998 cm3, jednak zmodyfikowano jego zewnętrzną stylistykę. Klimat rodziny "Neo Sports Cafe" zastąpiono wyglądem jednostek napędowych superbike’ów sprzed 40 lat. 

Zmieniono kształt zbiornika paliwa, który jest teraz prostszy i bardziej wydłużony, podobnie jak tylna część maszyny i kanapa, która również przywodzi na myśl dawne czasy. Ze stylem vintage w wielu elementach motocykla bardzo udanie kontrastują nowoczesne komponenty, takie jak jednostronny wahacz z centralnym amortyzatorem. Podwójny układ tłumików CB1000R zastąpił jeden konkretny "megafon".

Nie wiadomo, czy Honda CB-F wejdzie do produkcji, ani kiedy miałoby się to stać. Musimy jednak przyznać, że przyciągnęła nasza uwagę. 

Więcej informacji o CB1000R oraz innych modelach Hondy znajdziecie na stronie www.honda.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr