tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Co dalej z Hond CRF 850 L Transalp? Pojawiy si nowe informacje!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Co dalej z Hond CRF 850 L Transalp? Pojawiy si nowe informacje!

Autor: Raff 2020.03.17, 14:09 2 Drukuj

Mgła tajemnicy i domysłów wokół następcy kultowego Transalpa rozwiewa się coraz bardziej. Brytyjscy dziennikarze dotarli do nowych informacji o CRF 850 L, motocykla, który pozwoli Hondzie konkurować w segmencie turystycznych enduro mniejszych pojemności.

O Hondzie CRF 850 Transalp pisaliśmy niespełna rok temu. W japońskim magazynie pojawiła się wówczas wizualizacja motocykla zbliżonego stylistycznie do CRF 1000 Africa Twin, ale o mniejszej pojemności. W naturalny sposób, przez analogię do historii Hondy, mniejszy brat Afryki od razu skojarzył nam się z Transalpem - niezmiernie popularnym do dziś modelem japońskiego producenta.

NAS Analytics TAG

Dziś pojawiły się nowe informacje na temat hipotetycznego CRF 850 L. Portal motorcyclenews.com, powołując się na źródła w Hondzie, zasugerował, że trwają prace nad następcą lub rozwinięciem NC750. Planom rozwoju koncepcji nowego Transalpa sprzyja fakt rosnącego zainteresowania segmentem enduro. Tymczasem Honda, oprócz niewątpliwego hitu, jakim jest CRF 1100 Africa Twin, nie ma nic, co mogłoby zaspokoić oczekiwania nabywców Triumpha Tigera 900, Yamahy Tenere 700, czy BMW F 850 GS.

Honda NC 750 X, choć jest motocyklem bardzo udanym, niezawodnym i przez to popularnym, zaprojektowana została jako miejski crossover i w tym segmencie sprawdza się doskonale. Z 17-calowym kołem z przodu i standardowym, drogowym zawieszeniem, nie jest jednak na poważnie brana pod uwagę przez motocyklistów zainteresowanych jazdą po bezdrożach. Podobnie zresztą wygląda sprawa Crosstourera i Crossrunnera, które są typowymi motocyklowymi SUV-ami.

Jak sugerują brytyjscy dziennikarze, nowy Transalp otrzyma silnik o pojemności około 800 cm3 (być może właśnie 850 cm3) i "unikalnej konstrukcji". Uspokajamy waszą wyobraźnię - nie chodzi o żadne szokujące rozwiązania - cylindry w nowym silniku będą po prostu ustawione niemal pionowo.

CRF 850 L wyposażony zostanie w 21-calowe koło przednie i zawieszenie o skoku pozwalającym na swobodną jazdę w lekkim terenie. Spodziewamy się, że Honda, wzorem CRF 1100 L, zaoferuje dwie wersje motocykla - standardową oraz bogatszą, z większym zbiornikiem i pakietem akcesoriów - Adventure Sports. Kiedy możemy spodziewać się CRF 850 L? Na sto procent nie wiadomo, obstawiamy tegoroczną EICMĘ.

Więcej informacji o motocyklach Hondy znajdziesz na stronie https://www.honda.pl/motorcycles.html

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr