tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda Transalp - wielki powrt legendy planowany na targi EICMA 2021
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda Transalp - wielki powrt legendy planowany na targi EICMA 2021

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.05.20, 07:43 2 Drukuj

W japońskich mediach coraz głośniej mówi się o tym, że Honda jest gotowa na premierę współczesnego wcielenia legendarnego modelu Transalp. Jako datę pojawienia się motocykla podaje się targi EICMA 2021.

O powrocie modelu Transalp mówi się już od 2019 roku - wtedy japoński magazyn Young Machine opublikował render motocykla wyglądającego jak mniejsza wersja modelu Africa Twin. W tym samym roku Honda zgłosiła patent podobnego motocykla. Rok później, w wywiadzie dla brytyjskiego Motorcycle News szef projektu Africa Twin, Kenji Morita, powiedział, że Honda nie ma jeszcze pełnej gamy modelowej motocykli adventure. Morita przyznał wtedy, że producent myśli nad wprowadzeniem modelu, który uzupełni lukę pomiędzy CRF i Africa Twin.

NAS Analytics TAG

Mniej więcej w tym samym czasie, w 2019 roku Honda odświeżyła zastrzeżenie nazwy Transalp w Europie, a w tym roku uczyniła to w Stanach Zjednoczonych. Według najświeższych plotek producent jest gotowy do zaprezentowania finalnej wersji motocykla. Ten miałby być napędzany silnikiem o pojemności 850 cm3 i dostępny w wersji ze skrzynią biegów DCT, co chyba nikogo nie dziwi. Podobnie jak w modelu Africa Twin, Honda miałaby zdecydować się na ułożenie dwóch cylindrów w rzędzie zamiast pójść w układ V. Dzięki rzędowemu silnikowi można osiągnąć bardziej kompaktową konstrukcję. Z przodu Transalp ma mieć koło o średnicy 21 cali, a z tyłu - koło o średnicy 18 cali. Mamy nadzieję, że plotki się potwierdzą i Honda Transalp powróci na rynek jako model 2022.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr