tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Groźby wobec policjanta, który użył kolczatki przeciwko motocykliście
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Groźby wobec policjanta, który użył kolczatki przeciwko motocykliście

Autor: Konrad Bartnik 2018.04.07, 11:06 6 Drukuj

W czasie dorocznej imprezy motocyklowej w brytyjskim mieście Southend-on-Sea, która odbyła się w niedzielę wielkanocną, doszło do niebezpiecznej sytuacji. Policjant kierujący ruchem rzucił kolczatkę wprost pod koła rozpędzonego motocykla. Teraz otrzymuje pogróżki w internecie.

Policjant zatrzymał ruch, by przepuścić grupę dzieci na rowerach, przejeżdżających na drugą stronę ulicy. Jeden z motocyklistów zignorował jego znaki i z dużą prędkością chciał go ominąć, niemal uderzając w ostatnie dziecko z grupy. Wtedy policjant rzucił mu pod koła rozkładaną kolczatkę, która nie zdążyła jednak dosięgnąć pojazdu. Motocyklista odjechał, a na dalszej części nagrania widać, jak pozostali kierowcy jednośladów nagrywają telefonami policjanta i wdają się z nim w pyskówkę.

Po opublikowaniu wizerunku funkcjonariusza w mediach społecznościowych, pojawiły się nieprzychylne komentarze lub wręcz groźby pod jego adresem. Swojego pracownika wzięło w obronę dowództwo policji w Essex, publikując oficjalny film z wyjaśnieniami. Oprócz stwierdzeń, że było to uprawnione działanie doświadczonego policjanta wobec kierowcy stwarzającego realne niebezpieczeństwo, pada tam jedno bardzo kontrowersyjne zdanie. Podobno kolczatka użyta w tym zdarzeniu była testowana pod kątem zatrzymywania motocykli i jest w tym względzie całkowicie bezpiecznym narzędziem.

Naszym zdaniem rzecznik policji nieco się zagalopował, bo nietrudno przewidzieć skutki najechania rozpędzonym motocyklem na kilka rzędów ostrych kolców, zwłaszcza w miejscu, gdzie jest tłum ludzi. Z drugiej strony, sam motocyklista zachował się karygodnie, stwarzając ryzyko potrącenia dzieci na rowerach. Na filmie widać, że w jego ślady poszło jeszcze dwóch kierowców quadów.

Obserwując ostatnie wydarzenia, związane ze "skuterową przestępczością" i bezczelnymi kradzieżami jednośladów w brytyjskich miastach i dokładając do tego takie sytuacje, jak ta dziś opisywana, możemy powiedzieć jedno. Autorytet brytyjskiej policji wśród własnych obywateli leży głęboko w błocie.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: bb 10/04/2018 13:04

Brawa za głos rozsądku.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę