tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Groźby wobec policjanta, który użył kolczatki przeciwko motocykliście
NAS Analytics TAG
2020 06 01 KTM Bonus rejestracyjny 950 200
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Groźby wobec policjanta, który użył kolczatki przeciwko motocykliście

Autor: Konrad Bartnik 2018.04.07, 11:06 6 Drukuj

W czasie dorocznej imprezy motocyklowej w brytyjskim mieście Southend-on-Sea, która odbyła się w niedzielę wielkanocną, doszło do niebezpiecznej sytuacji. Policjant kierujący ruchem rzucił kolczatkę wprost pod koła rozpędzonego motocykla. Teraz otrzymuje pogróżki w internecie.

Policjant zatrzymał ruch, by przepuścić grupę dzieci na rowerach, przejeżdżających na drugą stronę ulicy. Jeden z motocyklistów zignorował jego znaki i z dużą prędkością chciał go ominąć, niemal uderzając w ostatnie dziecko z grupy. Wtedy policjant rzucił mu pod koła rozkładaną kolczatkę, która nie zdążyła jednak dosięgnąć pojazdu. Motocyklista odjechał, a na dalszej części nagrania widać, jak pozostali kierowcy jednośladów nagrywają telefonami policjanta i wdają się z nim w pyskówkę.

NAS Analytics TAG

Po opublikowaniu wizerunku funkcjonariusza w mediach społecznościowych, pojawiły się nieprzychylne komentarze lub wręcz groźby pod jego adresem. Swojego pracownika wzięło w obronę dowództwo policji w Essex, publikując oficjalny film z wyjaśnieniami. Oprócz stwierdzeń, że było to uprawnione działanie doświadczonego policjanta wobec kierowcy stwarzającego realne niebezpieczeństwo, pada tam jedno bardzo kontrowersyjne zdanie. Podobno kolczatka użyta w tym zdarzeniu była testowana pod kątem zatrzymywania motocykli i jest w tym względzie całkowicie bezpiecznym narzędziem.

Naszym zdaniem rzecznik policji nieco się zagalopował, bo nietrudno przewidzieć skutki najechania rozpędzonym motocyklem na kilka rzędów ostrych kolców, zwłaszcza w miejscu, gdzie jest tłum ludzi. Z drugiej strony, sam motocyklista zachował się karygodnie, stwarzając ryzyko potrącenia dzieci na rowerach. Na filmie widać, że w jego ślady poszło jeszcze dwóch kierowców quadów.

Obserwując ostatnie wydarzenia, związane ze "skuterową przestępczością" i bezczelnymi kradzieżami jednośladów w brytyjskich miastach i dokładając do tego takie sytuacje, jak ta dziś opisywana, możemy powiedzieć jedno. Autorytet brytyjskiej policji wśród własnych obywateli leży głęboko w błocie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: bb 10/04/2018 13:04

Brawa za głos rozsądku.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę