tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kupujesz akumulator? Możesz być terrorystą! Kuriozalne prawo w Wielkiej Brytanii Triumph Tlo premium Tiger prawdziwa przygoda 08-03
NAS Analytics TAG

Kupujesz akumulator? Możesz być terrorystą! Kuriozalne prawo w Wielkiej Brytanii

Autor: Raff 2018.07.05, 15:41 1 Drukuj

Każdy nabywca tradycyjnego akumulatora do zalania kwasem, będzie musiał okazać ważną licencję na materiały niebezpieczne - mówi nowe brytyjskie prawo.

Tradycyjne akumulatory kwasowo-ołowiowe zawierają kwas siarkowy, który może posłużyć także jako czynnik do produkcji materiałów wybuchowych. Idąc tym tropem brytyjski rząd uznał, że osoba, która wchodzi w posiadanie tak niebezpiecznej substancji, powinna zostać objęta specjalnym nadzorem jako potencjalny terrorysta.

Nowe przepisy dotyczą także nabywców akumulatorów zakupionych przed 1 lipca - muszą oni napełnić swoje baterie do 1 listopada 2018 roku, w innym razie zostaną ukarani.

Koszt licencji wynosi około 40 funtów (200 zł), najtańsze akumulatory kwasowo-ołowiowe to wydatek około 25 funtów (120 zł). Jedna z największych sieci z akcesoriami motoryzacyjnymi, Halfords, już zapowiedziała wycofanie z oferty baterii wymagających samodzielnego zalania kwasem.

Pomysł brytyjskich urzędników uważamy za świetny krok w stronę bezpieczeństwa publicznego. Sugerujemy kolejne działania, które z pewnością pomogą w zwalczaniu zagrożenia terroryzmem. Na początek proponujemy całkowity zakaz handlu paliwem - strach pomyśleć jakie zagrożenie niesie ze sobą połączenie go z otwartym ogniem, na przykład w formie koktajlu Mołotowa.

Dobrym pomysłem będzie także wykluczenie pojazdów z ruchu - przykre doświadczenia pokazują, że samochody nader często służą jako narzędzie wykorzystywane przez terrorystów do zamachów. Co dalej? Prąd elektryczny też jest niebezpieczny...

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę