tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kupujesz akumulator? Możesz być terrorystą! Kuriozalne prawo w Wielkiej Brytanii NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kupujesz akumulator? Możesz być terrorystą! Kuriozalne prawo w Wielkiej Brytanii

Autor: Raff 2018.07.05, 15:41 1 Drukuj

Każdy nabywca tradycyjnego akumulatora do zalania kwasem, będzie musiał okazać ważną licencję na materiały niebezpieczne - mówi nowe brytyjskie prawo.

Tradycyjne akumulatory kwasowo-ołowiowe zawierają kwas siarkowy, który może posłużyć także jako czynnik do produkcji materiałów wybuchowych. Idąc tym tropem brytyjski rząd uznał, że osoba, która wchodzi w posiadanie tak niebezpiecznej substancji, powinna zostać objęta specjalnym nadzorem jako potencjalny terrorysta.

NAS Analytics TAG

Nowe przepisy dotyczą także nabywców akumulatorów zakupionych przed 1 lipca - muszą oni napełnić swoje baterie do 1 listopada 2018 roku, w innym razie zostaną ukarani.

Koszt licencji wynosi około 40 funtów (200 zł), najtańsze akumulatory kwasowo-ołowiowe to wydatek około 25 funtów (120 zł). Jedna z największych sieci z akcesoriami motoryzacyjnymi, Halfords, już zapowiedziała wycofanie z oferty baterii wymagających samodzielnego zalania kwasem.

Pomysł brytyjskich urzędników uważamy za świetny krok w stronę bezpieczeństwa publicznego. Sugerujemy kolejne działania, które z pewnością pomogą w zwalczaniu zagrożenia terroryzmem. Na początek proponujemy całkowity zakaz handlu paliwem - strach pomyśleć jakie zagrożenie niesie ze sobą połączenie go z otwartym ogniem, na przykład w formie koktajlu Mołotowa.

Dobrym pomysłem będzie także wykluczenie pojazdów z ruchu - przykre doświadczenia pokazują, że samochody nader często służą jako narzędzie wykorzystywane przez terrorystów do zamachów. Co dalej? Prąd elektryczny też jest niebezpieczny...

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę