tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Akumulatory jako broń? Upadł śmieszny i straszny plan brytyjskich władz
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Akumulatory jako broń? Upadł śmieszny i straszny plan brytyjskich władz

Autor: Raff 2019.02.27, 11:59 Drukuj

Akumulatory nie trafią do ustawy o broni ofensywnej. Zmianę decyzji brytyjskich władz wymusił intensywny lobbing Stowarzyszenia Przemysłu Motocyklowego.

To nie żart - rosnąca w Wielkiej Brytanii liczba ataków z użyciem kwasu skłoniła tamtejszych deputowanych do prac nad nowelizacją ustawy o broni ofensywnej. Oprócz kilku innych produktów, pod troskliwe skrzydła ustawy miałyby trafić akumulatory, jako potencjalne źródło kwasu siarkowego.

Objęcie akumulatorów zapisami ustawy oznaczałoby bardzo poważne utrudnienia w ich produkcji i dystrybucji. W bardzo trudnej sytuacji znaleźliby się także nabywcy, którzy musieliby szczegółowo spowiadać się ze sposobu użycia baterii oraz poddawać kontroli przez odpowiednie służby. Kilka lat temu ustawą objęte zostały między innymi noże.

Brytyjskie Stowarzyszenie Przemysłu Motocyklowego od początku zdecydowanie sprzeciwiało się pomysłowi objęcia akumulatorów wspomnianą ustawą wskazując na całkowity absurd takiego pomysłu. Dzięki bliskiej współpracy środowisk motocyklowych i intensywnemu lobbingowi w tej sprawie, udało się zablokować plany deputowanych.

Spodziewamy się jednak, że to nie koniec - wszak bronią ofensywną mogą być także patelnie, gitary, a nawet ziemniaki. Każdy z nas chyba słyszał o własnoręcznie robionych działach na ziemniaki.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę