tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zakaz sprzedaży akumulatorów z elektrolitem w oddzielnym opakowaniu od 1 lutego 2021
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zakaz sprzedaży akumulatorów z elektrolitem w oddzielnym opakowaniu od 1 lutego 2021

Autor: Alonzo 2021.01.16, 15:44 2 Drukuj

Unia Europejska wprowadziła przepis, który ma związek z materiałami wybuchowymi. Przepis ten zabrania sprzedaży akumulatorów z elektrolitem, znajdującym się w osobnym opakowaniu. Jeżeli model akumulatora ma właśnie takie osobne opakowanie z elektrolitem, akumulator będzie musiał napełnić sprzedawca w momencie sprzedaży.

Nowe przepisy oznaczają nowe problemy zarówno sprzedawców, jak też i klientów. Dotychczas bardzo popularne były akumulatory kwasowo-ołowiowe, w których elektrolit był dostarczany w osobnym opakowaniu. Chodziło o to, by z jednej strony elektrolit nie odparowywał powoli z akumulatora, gdy ten jest magazynowany przed sprzedażą, a z drugiej chciano uniknąć  wycieków płynu w czasie transportu. Swoją popularność te akumulatory zawdzięczały niskiej cenie. Problemem jest kwas, który jest elektrolitem. Kwas w osobnym opakowaniu może zostać wykorzystany do produkcji materiałów wybuchowych. Dlatego Unia Europejska podjęła decyzję o ograniczeniu sprzedaży akumulatorów, w których kwas jest dostarczany w osobnym opakowaniu.

NAS Analytics TAG

Rozporządzenie, które wyeliminuje akumulatory starego typu ze sprzedaży, ma numer 2019/1148 i jest zatytułowane "Wprowadzanie do obrotu i stosowanie prekursorów materiałów wybuchowych". Jego treść jest dostępna pod tym adresem:

https://op.europa.eu/pl/publication-detail/-/publication/49d1a404-a3b3-11e9-9d01-01aa75ed71a1/language-pl

Rozporządzenie reguluje: "udostępnianie, wprowadzanie do obrotu, posiadanie i stosowanie substancji lub mieszanin, które mogą być niezgodnie z przeznaczeniem zastosowane do nielegalnego wytwarzania materiałów wybuchowych". Dalej czytamy, że chodzi o "ograniczenie dostępności tych substancji lub mieszanin dla przeciętnych użytkowników", jak również o "zgłaszanie podejrzanych transakcji w ramach całego łańcucha dostaw". Oczywiście przepisy nie odnoszą się bezpośrednio do kwasu do akumulatorów, ale do wszystkich substancji, które mogą być składnikiem do stworzenia materiałów wybuchowych. Więc temat jest szerszy i wykracza poza środowisko motocyklowe. Jednak sprawa akumulatorów ma związek z motocyklami, bo akumulator jest tym elementem, który łatwo wymienić samemu. Szukając akumulatorów do starszych motocykli, zazwyczaj rozglądamy się za tanimi modelami, a te są kwasowo-ołowiowe. Zakupy są bardzo często dokonywane przez internet, a wtedy umieszczenie elektrolitu w osobnym opakowaniu jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Teraz nie będzie to już możliwe. Konieczne będzie albo kupienie droższego akumulatora, na przykład żelowego, albo wizyta w sklepie, by sprzedawca wlał elektrolit przed wydaniem nam produktu.

Czy również Was martwi rosnący gąszcz nowych przepisów, które ograniczają kolejne sfery życia? Elektrolit w postaci kwasu jest tylko jedną z substancji, z którą można zrobić coś niebezpiecznego. Ten sposób postępowania i regulacje kolejnych dziedzin ze względu na zagrożenia, jakie mogą się pojawić na skutek złych działań niektórych ludzi, w ostatecznym rozrachunku może przynieść więcej utrudnień, niż korzyści. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę