tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Masz taki akumulator? Od 1 lutego będziesz potencjalnym terrorystą
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Masz taki akumulator? Od 1 lutego będziesz potencjalnym terrorystą

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.01.13, 09:33 2 Drukuj

Z dniem 1 lutego wchodzi rozporządzenie, które namiesza w kwestii sprzedaży akumulatorów i kwasów akumulatorowych.

Rozporządzenie Unii Europejskiej numer 2019/1148 dotyczy wprowadzania do obrotu i stosowania prekursorów materiałów wybuchowych i będzie ono obowiązywało na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Czytamy w nim, że "Nie powinno być dopuszczalne nabywanie, wprowadzanie, posiadanie ani stosowanie przez przeciętnych użytkowników niektórych prekursorów materiałów wybuchowych w stężeniach przekraczających określone wartości graniczne wyrażone jako wartość procentowa masy [m/m]."

NAS Analytics TAG

Co to oznacza dla użytkowników akumulatorów i sprzedawców? W przypadku produktów zawierających kwas siarkowy, jeśli jego stężenie przekracza 15%, jest potrzebne specjalne "pozwolenie na nabywanie, wprowadzanie, posiadanie lub stosowanie prekursorów materiałów wybuchowych podlegających ograniczeniom." Oznacza to, że bez specjalnego pozwolenia nie będzie można sprzedać ani kupić zestawów zawierających kwas akumulatorowy w osobnym pojemniku.

Sprzedawca będzie musiał napełnić akumulator przed wydaniem go klientowi. Niedozwolone będzie także posiadanie kwasu akumulatorowego np. w baniakach. Oprócz tego, jeśli zginie wam lub zostanie ukradziona "znacząca ilość" takiego kwasu, to będziecie musieli powiadomić o tym policję. Na razie nie wiadomo, jak podejdzie do tego polski rząd. Już w 2018 roku takie przepisy wprowadziła Wielka Brytania, choć Brytyjskie Stowarzyszenie Przemysłu Motocyklowego przeforsowało zmianę decyzji i akumulatory do motocykli zostały wyjęte spod tej ustawy.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę