tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Brexit 2019. Brytyjskie homologacje na motocykle mogą zostać unieważnione
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Brexit 2019. Brytyjskie homologacje na motocykle mogą zostać unieważnione

Autor: Raff 2018.05.22, 15:56 Drukuj

Homologacje na motocykle, wydane w Wielkiej Brytanii, mogą stać się nieważne po tym, jak  kraj ten wystąpi z Unii Europejskiej. Eksperci apelują, by nie lekceważyć problemu.

Zgodnie z przyjętą przez Wielką Brytanię procedurą, kraj ten wystąpi z Unii Europejskiej 30 marca 2019 roku. W tech chwili na obszarze Wspólnoty funkcjonuje około 200 homologacji E11 wydanych na motocykle i akcesoria w Zjednoczonym Królestwie.

Teoretycznie producenci, którzy uzyskali wspomniane homologacje, powinni zdobyć zatem nowe, obowiązujące na terenie EU, także dla pojazdów, które są już produkowane. Wielka Brytania, która w przyszłym roku nie będzie już członkiem Unii, nie będzie miała prawa wystawienia takiej homologacji dla rynku europejskiego - możliwość taką blokuje rozporządzenie 168/2013.

Komisja Europejska próbuje pracować nad zmianami we wspomnianym rozporządzeniu, jednak prace te idą bardzo opornie. Włoskie Stowarzyszenie Branży Motocyklowej ANCMA alarmuje, że paraliż legislacyjny może skończyć się zablokowaniem możliwości sprzedaży jednośladów z brytyjską homologacją od kwietnia przyszłego roku.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę