tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Brexit 2019. Brytyjskie homologacje na motocykle mog zosta uniewanione
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Brexit 2019. Brytyjskie homologacje na motocykle mog zosta uniewanione

Autor: Raff 2018.05.22, 15:56 Drukuj

Homologacje na motocykle, wydane w Wielkiej Brytanii, mogą stać się nieważne po tym, jak  kraj ten wystąpi z Unii Europejskiej. Eksperci apelują, by nie lekceważyć problemu.

Zgodnie z przyjętą przez Wielką Brytanię procedurą, kraj ten wystąpi z Unii Europejskiej 30 marca 2019 roku. W tech chwili na obszarze Wspólnoty funkcjonuje około 200 homologacji E11 wydanych na motocykle i akcesoria w Zjednoczonym Królestwie.

NAS Analytics TAG

Teoretycznie producenci, którzy uzyskali wspomniane homologacje, powinni zdobyć zatem nowe, obowiązujące na terenie EU, także dla pojazdów, które są już produkowane. Wielka Brytania, która w przyszłym roku nie będzie już członkiem Unii, nie będzie miała prawa wystawienia takiej homologacji dla rynku europejskiego - możliwość taką blokuje rozporządzenie 168/2013.

Komisja Europejska próbuje pracować nad zmianami we wspomnianym rozporządzeniu, jednak prace te idą bardzo opornie. Włoskie Stowarzyszenie Branży Motocyklowej ANCMA alarmuje, że paraliż legislacyjny może skończyć się zablokowaniem możliwości sprzedaży jednośladów z brytyjską homologacją od kwietnia przyszłego roku.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr