tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Niemiecki policjant zawstydza kierowców robiących zdjęcia ofiarom wypadków
NAS Analytics TAG
2020 06 01 KTM Bonus rejestracyjny 950 200
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Niemiecki policjant zawstydza kierowców robiących zdjęcia ofiarom wypadków

Autor: Janusz Bębenek 2019.09.10, 10:05 3 Drukuj

Jeden z policjantów pracujących na niemieckich autostradach zyskał sporą popularność swoim nietypowym podejściem do kierowców robiących zdjęcia mijanych wypadków. Zwykły wstyd okazuje się skuteczniejszy od wysokich mandatów.

Wypadek drogowy na mocno uczęszczanych trasach staje się zazwyczaj źródłem niezdrowego zainteresowania mijających go kierowców. Przejeżdżające obok pojazdy zwalniają, a chęć popatrzenia powoduje powstanie zatorów na drodze, często już na wiele kilometrów wcześniej. Poza oczywistą uciążliwością może być to źródłem kolejnych niebezpiecznych sytuacji, poza tym ciekawskie spojrzenia z sunących wolno aut rozpraszają ratowników.

NAS Analytics TAG

Niektórzy kierowcy posuwają się jeszcze dalej - filmują mijane wypadki, w tym często ich ofiary, będące w ciężkim stanie lub martwe. Publikacja takich materiałów w sieci to rażące naruszenie prywatności ofiar i ich rodzin. Wraz z upowszechnieniem urządzeń mobilnych stało się to plagą na niemieckich autostradach. Tamtejsza policja karze takie zachowanie mandatem w wysokości ponad 128 euro, ale to nie powstrzymuje szukających sensacji kierowców.

Jeden z policjantów, pokazany na filmie stacji Deutsche Welle, stosuje inną metodę - zawstydza domorosłych reporterów. Nakazuje wyjść z pojazdu i zaprasza do osobistego kontaktu z ofiarą. Okazuje się to wyjątkowo skuteczne, zatrzymani kierowcy przepraszają i odjeżdżają.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę