tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jest wyrok w sprawie głośnego wypadku sprzed lat. Policjant wjechał w grupę motocyklistów

Jest wyrok w sprawie głośnego wypadku sprzed lat. Policjant wjechał w grupę motocyklistów

Autor: Raff 2018.04.22, 09:21 2 Drukuj

Zapadł wyrok w głośnej sprawie sprzed trzech lat. Policjant, który spowodował śmierć motocyklisty w okolicach Gietrzwałdu, został przez sąd skazany na karę jednego roku w zawieszeniu.

Sprawa śmierci motocyklisty wzburzyła trzy lata temu środowisko motocyklistów z Warmii i Mazur. Czterej motocykliści, wracający z Iławy do Olsztyna drogą krajową nr 16, zostali potrąceni przez sunący w niekontrolowany sposób radiowóz.

Samochód staranował trzech motocyklistów, odrzucając kierowców i ich maszyny na kilkadziesiąt metrów. Jeden z motocyklistów uniknął uderzenia, dwóch w konsekwencji wypadku trafiło do szpitala, jedne niestety poniósł śmierć na miejscu.

Kierujący radiowozem Andrzej Ch., nie przyznał się do winy, tłumacząc, że prowadzony przez niego pojazd miał zimowe opony, co w warunkach letnich może spowodować poślizg. Sąd nie przyjął tych wyjaśnień uznając, że każdy kierowca powinien jechać tak, by móc opanować pojazd w każdych warunkach.

Andrzej Ch. został skazany na rok więzienia w zawieszeniu, zobowiązano go także do przeproszenia na piśmie pokrzywdzonych, oraz zapłacenia im zadośćuczynienia w wysokości po 5 tys. zł. Sąd zasądził też dla żony ofiary nawiązkę w wysokości 25 tys. zł i obciążył oskarżonego kosztami sądowymi. Policjant ma jeszcze możliwość odwołania.

Zdjęcia
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę