tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Skandaliczna pomyłka policji. Niewinny kierowca stracił prawo jazdy za kogoś innego
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Skandaliczna pomyłka policji. Niewinny kierowca stracił prawo jazdy za kogoś innego

Autor: Raff 2018.03.05, 12:21 7 Drukuj

Sąd niesłusznie odebrał prawo jazdy przypadkowemu kierowcy, bo policjanci nie zweryfikowali danych podczas interwencji. Bulwersująca sprawa sprzed trzech lat znalazła wreszcie pomyślny finał.

W 2015 roku policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Funkcjonariusze, zamiast zweryfikować dane osobowe, które podał on podczas kontroli, sprawdzili jedynie, że dane takie faktycznie figurują w bazie.

__________________________________________

Niestety - pijany kierowca podał dane osobowe obcej osoby, która w tamtym czasie przebywała za granicą. W efekcie niewinnemu kierowcy, który nie miał pojęcia o całej sprawie, sąd zatrzymał prawo jazdy. Po wniesionej apelacji został on uniewinniony, niestety na tym jego kłopoty się nie zakończyły.

Podczas kontroli drogowej w lutym 2016 r. policjanci stwierdzili, że kierowca ten porusza się samochodem mimo sądowego zakazu. Na nic zdały się wyjaśnienia dotyczące wyroku uniewinniającego - wszczęte zostało dochodzenie i sprawa zrobiła się poważna.

Kierowca poprosił o pomoc Helsińską Fundację Praw Człowieka, która reprezentowała go w sprawie. Po ponad trzech latach sądowej batalii, sąd przyznał niesłusznie oskarżanemu kierowcy zadośćuczynienie w wysokości 20 tys. zł. Koszty poniesie policja i prokuratura.

Cała sprawa każde zastanowić się nad motywami organów ścigania, które, mimo oczywistego błędu, zdecydowały się do upadłego walczyć z niewinnym człowiekiem. Czy aby na pewno chodzi w tym przypadku o sprawiedliwość? Czasem wydaje się, że instytucje powołane do ochrony prawa lubują się w przekonywaniu nas, że mogą wszystko.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę