tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Który pojazd zmierzono? Kompromitujące nagranie świętokrzyskiej policji [FILM] NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Który pojazd zmierzono? Kompromitujące nagranie świętokrzyskiej policji [FILM]

Autor: Raff 2018.05.08, 12:08 10 Drukuj

Prawo jazdy zatrzymane na trzy miesiące, 500 złotych mandatu i 10 punktów karnych. Świętokrzyska policja opublikowała film z wyczynami rzekomego "pirata". Nagranie kompromituje jednak samą policję.

Temat wideorejestratorów poruszany był przez nas wielokrotnie - wyjaśnialiśmy, że urządzenia te mierzą jedynie prędkość radiowozu, poniewaz nie są wyposazone w żaden radar ani laser. Publikowaliśmy również wyroki sądów, które jednoznacznie potwierdzały, że wideorejestratory, jako urządzenia pomiarowe, nie warte są funta kłaków.  

__________________________________________

Tymczasem policja nie tylko nadal używa wideorejestratorów do "mierzenia" prędkości, ale nawet bez żenady publikuje filmy z owych "pomiarów". Niedawno publikowaliśmy film z pomiaru prędkości budynku, tym razem perełka od świętokrzyskiej policji, która twierdzi, że "zmierzyła" prędkość motocyklisty.

Problem w tym, że na nagraniu wyraźnie widać dwa pojazdy. Skąd pewność, że prędkość, którą podaje wideorejestrator dotyczy motocykla? Być może policjanci "zmierzyli" jadący tam samochód? Opublikowane nagranie czarno na białym udowadnia, że wiarygodność policyjnych wideorejestratorów jest zerowa.

Z informacji świętokrzyskiej policji wynika, że motocyklista przyjął mandat w wysokości 500 zł, otrzymał także 10 punktów karnych. Prawo jazdy zostało mu zatrzymane na 3 miesiące. Naszym zdaniem w tak dwuznacznej sytuacji jedynym wyjściem byłaby odmowa przyjęcia mandatu i skierowanie sprawy na drogę sądową.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 7
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę