tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policja kupi 80 nowych radiowozów. Trafią do nich skompromitowane wideorejestratory NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policja kupi 80 nowych radiowozów. Trafią do nich skompromitowane wideorejestratory

Autor: Raff 2019.02.12, 17:30 7 Drukuj

Policja się zbroi. Do floty stróżów prawa trafią kolejne radiowozy - 31 nieoznakowanych i 51 oznakowanych. Wszystkie samochody rozpoczną służbę tuż przed wakacjami.

Poprzednie policyjne zakupy, w postaci czteronapędowych BMW 330 okazały się strzałem w dziesiątkę. Niestety tylko dla serwisów, bo kilka pojazdów niemal natychmiast zostało rozbitych przez niewyszkolonych funkcjonariuszy.

Trudne początki z mocnymi autami nie zniechęciły jednak policji, która przygotowuje się do kolejnych zakupów. W planach są nieoznakowane radiowozy, które muszą spełnić wyśrubowane wymagania - benzynowy silnik o mocy minimum 240 KM, prędkość maksymalna nie mniejsza niż 210 km/h i najwyżej 7 sekund do setki. Dodatkowo wszystko to w nadwoziu sedan.

Jak sprawdził portal Wirtualna Polska, takie kryteria spełnia kilka całkiem ciekawych samochodów - między innymi Alfa Romeo Giulia Veloce, Audi A4, BMW 3, Jaguar XE, Volkswagen Passat czy Mercedes klasy C.

Czy takie parametry wystarczą by łapać co bardziej krewkich motocyklistów? Jak pokazuje praktyka moc silnika nie jest jedynym kryterium decydującym o sukcesie pościgu. Nie mniej ważna jest technika jazdy, a z tym, jak pokazują przykłady rozbitych policyjnych BMW, bywa różnie.

Kolejnym problemem jest to, że do nowoczesnych samochodów trafią zapewne skompromitowane wideorejestratory, które udają urządzenia pomiarowe. Sądy już wielokrotnie uniewinniały kierowców, którzy odmówili przyjęcia mandatu nałożonego na podstawie "pomiarów" tym urządzeniem. Sprawą fikcyjnych pomiarów interesowali się także posłowie.

Do służby trafi także 51 radiowozów oznakowanych. Dla nich kryteria są już znacznie łagodniejsze, no ale one zwykle nie biorą udziału w pościgach.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę