tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pościg za motocyklistą. Skandaliczne metody policji
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pościg za motocyklistą. Skandaliczne metody policji

Autor: Raff 2019.02.06, 12:34 34 Drukuj

211 km/h na publicznej drodze! - Grzmią media opisując przypadek motocyklisty złapanego przez policjantów z kraśnickiej drogówki. Nie usprawiedliwiamy motocyklisty, ale to, co zrobiła policja to ostre przegięcie.

Policjanci kraśnickiej drogówki, patrolujący drogi nieoznakowanym radiowozem, dostrzegli motocyklistę, który, ich zdaniem, jechał za szybko. Uruchomili wideorejestrator i dokonali "pomiaru". Wyszło im 211 km/h. Zdecydowanie za dużo jak na drogę publiczną. Podjęli pościg i zatrzymali motocyklistę, a następnie ukarali go 500-złotowym mandatem.

NAS Analytics TAG

Działanie policji w tej sprawie to ostre przegięcie. Skandal. Funkcjonariusze podjęli szalenie niebezpieczny pościg za motocyklistą, narażając innych uczestników ruchu. Nie poruszali się przy tym pojazdem uprzywilejowanym, czyli zrobili to niezgodnie z prawem.

Najciekawszy jest jednak moment "pomiaru". Aby z pewną dozą dokładności określić prędkość pojazdu za pomocą wideorejestratora, radiowóz musi poruszać się za nim z tą samą prędkością w odległości nie większej niż 100 m. Co widzimy na filmie? 21-krotne przybliżenie i wyraźny "najazd" radiowozu - jak na dłoni widać, że policjanci poruszają się szybciej! Efektem jest zawsze zawyżenie prędkości pokazywanej na wyświetlaczu. Dodajmy, że wideorejestrator NIE mierzy prędkości pojazdu ściganego, ponieważ nie jest wyposażony w żaden radar.

Nie usprawiedliwiamy motocyklisty, nie dlatego, że zrobił źle, ale dlatego, że nie wiemy co zrobił. "Pomiar" wykonany przez policjantów jest kompletnie niewiarygodny, a przypuszczamy nawet, że sfałszowany. To karygodne lekceważenie prawa i elementarnych zasad logiki.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 18
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę