tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pościg za motocyklistą. Skandaliczne metody policji
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pościg za motocyklistą. Skandaliczne metody policji

Autor: Raff 2019.02.06, 12:34 34 Drukuj

211 km/h na publicznej drodze! - Grzmią media opisując przypadek motocyklisty złapanego przez policjantów z kraśnickiej drogówki. Nie usprawiedliwiamy motocyklisty, ale to, co zrobiła policja to ostre przegięcie.

Policjanci kraśnickiej drogówki, patrolujący drogi nieoznakowanym radiowozem, dostrzegli motocyklistę, który, ich zdaniem, jechał za szybko. Uruchomili wideorejestrator i dokonali "pomiaru". Wyszło im 211 km/h. Zdecydowanie za dużo jak na drogę publiczną. Podjęli pościg i zatrzymali motocyklistę, a następnie ukarali go 500-złotowym mandatem.

NAS Analytics TAG

Działanie policji w tej sprawie to ostre przegięcie. Skandal. Funkcjonariusze podjęli szalenie niebezpieczny pościg za motocyklistą, narażając innych uczestników ruchu. Nie poruszali się przy tym pojazdem uprzywilejowanym, czyli zrobili to niezgodnie z prawem.

Najciekawszy jest jednak moment "pomiaru". Aby z pewną dozą dokładności określić prędkość pojazdu za pomocą wideorejestratora, radiowóz musi poruszać się za nim z tą samą prędkością w odległości nie większej niż 100 m. Co widzimy na filmie? 21-krotne przybliżenie i wyraźny "najazd" radiowozu - jak na dłoni widać, że policjanci poruszają się szybciej! Efektem jest zawsze zawyżenie prędkości pokazywanej na wyświetlaczu. Dodajmy, że wideorejestrator NIE mierzy prędkości pojazdu ściganego, ponieważ nie jest wyposażony w żaden radar.

Nie usprawiedliwiamy motocyklisty, nie dlatego, że zrobił źle, ale dlatego, że nie wiemy co zrobił. "Pomiar" wykonany przez policjantów jest kompletnie niewiarygodny, a przypuszczamy nawet, że sfałszowany. To karygodne lekceważenie prawa i elementarnych zasad logiki.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 16
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: Kc 26/05/2019 22:14

Dokładnie.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę