tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi. Kontrowersyjne zatrzymanie prawa jazdy [FILM]
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi. Kontrowersyjne zatrzymanie prawa jazdy [FILM]

Autor: Raff 2019.11.03, 11:39 45 Drukuj

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się interwencja podkarpackiego patrolu policyjnej grupy SPEED. Funkcjonariusze "zmierzyli" prędkość motocykliście wideorejestratorem, ale nie tylko dlatego mamy wątpliwości w tej sprawie.

Wykonany "na oko" pomiar nie jest jedyną sprawą, która budzi nasze wątpliwości. Rozumiemy konieczność troski o bezpieczeństwo, eliminowanie z dróg kierowców stwarzających szczególne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, ale ta sytuacja już na pierwszy rzut oka wygląda na mocne naciąganie uprawnień do podbijania statystyk.

NAS Analytics TAG

Na filmie widać motocyklistę jadącego w grupie innych jednośladów. Wydaje nam się, że porusza się on najwolniej ze wszystkich. Kończy się obszar zabudowany, w pobliżu drogi nie ma żadnych zabudowań, zagrożenie, jakie stwarza motocyklista jest żadne.

Mimo tego policjanci przy pomocy kamerki bez żadnego urządzenia pomiarowego określają prędkość motocykla na 114 km/h i decydują o zatrzymaniu prawa jazdy. W jaki sposób my, kierowcy mamy szanować przepisy ruchu drogowego, skoro są one ustalane w sprzeczności z logiką i zdrowym rozsądkiem?

Motocyklista nie zgodził się na przyjęcie mandatu. Sprawa będzie miała finał w sądzie, ale, niestety, prawo jazdy zostanie mu zatrzymane na 3 miesiące tak czy owak.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 14
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę