tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policjant oskarżony o spowodowanie wypadku pod Iławą NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policjant oskarżony o spowodowanie wypadku pod Iławą

Autor: Lovtza 2016.03.21, 14:30 17 Drukuj

Ciąg dalszy głośnego wypadku na drodze krajowej numer 16 pod Gietrzwałdem. Oznakowany radiowóz jadący na interwencję wjechał w grupę motocyklistów. Czterech z nich zostało poszkodowanych, w tym jeden zmarł. Prokurator przedstawił w piątek 18 marca Andrzejowi Ch. zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku, w wyniku którego zginął kierujący motocyklem BMW 41-letni Marcin T. z Iławy.

Do wypadku doszło 20 września 2015 roku, gdy oznakowany radiowóz wjechał w grupę motocyklistów w pobliżu miejscowości Podlejek. Droga i pobocze zasypane były szczątkami motocykli i ich wyposażenia. W wyniku rozległych obrażeń zginął 41-letni motocyklista z Iławy, dwaj inni trafili do szpitala. Od początku najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku była utrata panowania nad radiowozem przez policjanta na śliskiej nawierzchni.

NAS Analytics TAG

Do takich wniosków w trakcie prowadzonego postepowania doszli także śledczy. W rezultacie rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie poinformował, że zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym (art. 177 § 2 kk) usłyszał w piątek 18 marca Andrzej Ch.

"31-letni mężczyzna naruszył przepisy o ruchu drogowym w ten sposób, że kierując służbowym samochodem hyundai nie dostosował prędkości do warunków drogowych, to jest intensywnych opadów deszczu, nierównej nawierzchni asfaltowej, co doprowadziło do niekontrolowanego przemieszczenia się wskazanego pojazdu na przeciwległy pas ruchu, a następnie zderzenia z prawidłowo jadącymi motocyklami" — wyjaśnia Zbigniew Czerwiński z olsztyńskiej prokuratury.

41-letni Marcin T. z Iławy, kierujący motocyklem BMW, doznał rozległych obrażeń wielonarządowych, oraz krwotoku wewnętrznego, który był bezpośrednią przyczyną śmierci. Dwóch innych motocyklistów, uczestniczących w wypadku, doznało licznych obrażeń ciała, obejmujących złamania kości kończyn i innych kości.

"Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia na temat okoliczności wypadku, które prokurator skonfrontuje z zebranymi w sprawie dowodami, w szczególności opinią biegłego" — przekazał prasie Czerwiński.

Zgodnie z polskim prawem za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym 31-letniemu Andrzejowi Ch. grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Foto: Kamil Foryś | Gazeta Olsztyńska

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 7
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: jaro 13/04/2016 22:40

JP na 100%

Odpowiedz
Autor: NaaX 22/03/2016 06:56

A Ty nie lamiesz ?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę