tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Odpowiedzialność czy donosicielstwo? Wysyłamy policji coraz więcej filmów z wykroczeniami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Odpowiedzialność czy donosicielstwo? Wysyłamy policji coraz więcej filmów z wykroczeniami

Autor: Raff 2018.04.18, 14:18 7 Drukuj

Lawinowo rośnie liczba filmów z zarejestrowanymi wykroczeniami, które trafiają na policyjne skrzynki. Coraz chętniej donosimy na innych kierowców, czy może rośnie nasza obywatelska odpowiedzialność?

Rejestratory jazdy są coraz chętniej kupowanymi przez kierowców gadżetami. Jak twierdzą sprzedawcy, kupują je głównie kierowcy samochodów, ale coraz częściej wśród klientów zdarzają się także motocykliści.

NAS Analytics TAG

Traktujemy rejestratory jako zabezpieczenie przed brakiem dowodów w razie kolizji, próbom niesłusznego nałożenia mandatu, ale także jako narzędzie służące pozyskiwaniu ciekawych filmów do publikacji w mediach społecznościowych.

Jak twierdzi policja, gwałtownie rośnie liczba filmów trafiających na policyjną skrzynkę e-mail. Zawierają one dowody popełnienia wykroczeń, wraz ze szczegółowymi opisami miejsca i okoliczności zdarzenia. Wśród materiałów sporo jest filmów z szeryfami drogowymi, wymuszaniem pierwszeństwa lub nieprawidłowym parkowaniem.

W ubiegłym roku filmów takich przesłano prawie 11 tysięcy, co oznacza niemal 30% wzrost w odniesieniu do roku 2016. Zdaniem policji to dowód na rosnącą odpowiedzialność społeczną kierowców, jednak wielu użytkowników dróg jest innego zdania, porównując takie działania do zwykłego donosicielstwa.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: Jurko 19/12/2018 21:28

Słusznie.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę