tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklowy rejestrator jazdy umieszczony w lusterku - hit czy kit?

Motocyklowy rejestrator jazdy umieszczony w lusterku - hit czy kit?

Autor: Konrad Bartnik 2018.03.12, 11:21 3 Drukuj

Wciąż zwiększające się natężenie ruchu i wysokie koszty ewentualnych kolizji stwarzają duże zapotrzebowanie na rejestratory jazdy. Na rynku pojawiło się urządzenie tego typu, przeznaczone do użytku na jednośladach i zgrabnie wkomponowane w lusterko wsteczne.

Zestaw składa się z dwóch lusterek ze wspornikami, o uniwersalnym kształcie, pasującym do większości współczesnych jednośladów. W jednym z nich umieszczona jest kamera rejestrująca sytuację przed pojazdem, a także wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala. Drugą kamerkę montuje się w okolicy tylnej lampy - będzie ona nagrywać wszystko, co dzieje się za motocyklem lub skuterem. Całość zasilana jest kablami poprowadzonymi do akumulatora.

Rozwiązanie to jest bardzo estetyczne, nie ma konieczności montowania na kierownicy żadnych dodatkowych "narośli". Video nagrywane jest w jakości HD 1080p na karcie pamięci o pojemności 32 GB, w trybie zapętlonym, czyli po dojściu do limitu pamięci, kolejny obraz nadpisywany jest w miejscu najstarszego. Jednocześnie urządzenie posiada dwa czujniki - przyspieszenia i ruchu przed kamerą, więc automatycznie włącza nagrywanie przy ruszaniu, a także w momencie, kiedy zarejestruje ruch wokół pojazdu. W ten sposób można mieć pewność, że nagrana zostanie każda aktywność na motocyklu lub skuterze. Kiedy samemu trzeba uruchomić rejestrator, często w roztargnieniu tego nie robimy. A wypadki lubią zdarzać się w najmniej odpowiednich momentach…

Motocyklowy rejestrator dostępny jest TUTAJ, w cenie ok. 200 dolarów, a w promocji za połowę tej kwoty. Naszym zdaniem to jeden z najciekawiej zaprojektowanych gadżetów, dostępnych na rynku.

Zdjęcia
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę