tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Buspasy dla motocyklistów. Kielce dołączają do grona miast przyjaznych bikerom
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Buspasy dla motocyklistów. Kielce dołączają do grona miast przyjaznych bikerom

Autor: Raff 2018.10.02, 17:02 2 Drukuj

Kielce, jako kolejne polskie miasto, zdecydowało się udostępnić buspasy motocyklistom. Na razie na próbę - program pilotażowy ma potrwać do końca maja 2019 roku.

Buspasy otwarte dla motocyklistów to popularne i bezpieczne rozwiązanie, co udowodniła przede wszystkim praktyka. Motocykliści nie muszą przeciskać się między sznurami aut, a jednocześnie nie przeszkadzają znacznie wolniejszym autobusom.

NAS Analytics TAG

Z rozwiązania tego korzysta wiele polskich miast - między innymi Łódź, Kraków, Bydgoszcz, a od niedawna, w ograniczonym na razie zakresie, także Warszawa. Do grona miast przyjaznych motocyklistom dołączyły także Kielce, które zdecydowały się na próbę otworzyć miejskie buspasy. Testy mają potrwać końca maja 2019 roku.

Pomysł udostępnienia buspasów motocyklistom nie spodobał się jednak kieleckim środowiskom rowerowym, zwłaszcza tamtejszej Masie Krytycznej. Cykliści uważają, że oni także powinni mieć prawo korzystania z pasów dla autobusów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę