tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wrocław otwiera buspasy dla jednośladów! To kolejne efekty pracy Wrocławskiego Stowarzyszenia Motocyklistów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wrocław otwiera buspasy dla jednośladów! To kolejne efekty pracy Wrocławskiego Stowarzyszenia Motocyklistów

Autor: Raff 2019.08.13, 12:28 Drukuj

Wrocław dołącza do miast przyjaznych motocyklistom. Prezydent miasta Jacek Sutryk zapowiedział otwarcie dla jednośladów dwóch pierwszych buspasów. To kolejny efekt intensywnych działań Wrocławskiego Stowarzyszenia Motocyklistów.

Wrocław długo ociągał się z udostępnieniem buspasów motocyklistom. Ale też sytuacja w tym mieście jest szczególna - wiele z nich zlokalizowanych jest bezpośrednio na torowiskach tramwajowych. Dla niektórych motocyklistów poruszanie się po szynach mogłoby być niebezpieczne.

NAS Analytics TAG

Stąd też na dobry początek miasto zdecydowało się udostępnić kierowcom jednośladów buspasy wydzielone z jezdni. Na początek będą to dwa odcinki - na ul. Podwale (w okolicach Renomy) oraz na ul. Robotniczej. Ten drugi będzie udostępniony do końca wakacji.

Decyzja o wpuszczeniu motocyklistów na buspasy nie byłaby możliwa, gdyby nie intensywny lobbing Wrocławskiego Stowarzyszenia Motocyklistów. - Od samego początku prezydent Sutryk był pozytywnie nastawiony do idei stworzenia infrastruktury dla motocyklistów - twierdzi Łukasz Mazurek, prezes WSM.

- Wspólnie z miastem udało nam się wprowadzić na miejskie tablice elektroniczne ostrzeżenia dla kierowców "Przepuść kierowcę na motocyklu", powstają też specjalne miejsca parkingowe. Dwa buspasy, otwarte dla motocykli, to inicjatywa miasta, która niezwykle nas cieszy - mówi prezes Mazurek.

Dziękujemy miastu Wrocław za ten gest, mamy nadzieję, że wkrótce także kolejne buspasy zostaną udostępnione kierowcom jednośladów. Jak pokazuje doświadczenie między innymi Warszawy, to nie tylko bezpieczne rozwiązanie, ale także, w dłuższej perspektywie, rozładowujące korki. Wielu kierowców mając w opcji przywilej poruszania się po buspasach, rezygnuje z samochodu, decydując się na motocykl lub skuter.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę