tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wrocław ogranicza prędkość do 30 km/h. Gdzie jest granica bólu motocyklistów?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wrocław ogranicza prędkość do 30 km/h. Gdzie jest granica bólu motocyklistów?

Autor: Raff 2020.09.02, 12:11 9 Drukuj

Trzy nowe odcinki Tempo 30 wprowadzają władze Wrocławia. Powód? Oczywiście bezpieczeństwo i promowanie komunikacji rowerowej. Dla niektórych motocykli jednak taka prędkość może być zabójcza.

Nie jest tajemnicą, że dla wielu miast komunikacja rowerowa stała się czymś w rodzaju nowej religii, samorządowego świętego graala, zaś rowerzyści zostali najbardziej uprzywilejowaną grupą użytkowników dróg. Znany z rowerozy prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, od lat zbiera cięgi od mieszkańców miasta niezadowolonych z przyznawania cyklistom coraz to nowych przywilejów kosztem większości obywateli Poznania.

NAS Analytics TAG

Wygląda na to, że podobną drogę obrał także Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, skądinąd zapalony motocyklista. W planach władz jest wprowadzenie trzech odcinków "Tempo 30" na ulicach prowadzących do centrum miasta. Oznacza to, że maksymalna prędkość, z jaką będzie można się poruszać wyniesie 30 km/h.

Na razie plany wrocławskich władz przewidują takie ograniczenia na trzech ulicach: Świdnickiej (na odcinku od Piłsudskiego do Podwala), sądowej i św. Mikołaja. Dla motocyklistów, którzy lubią spotykać się wieczorami na Placu Solnym, wprowadzenie takich ograniczeń może stanowić problem.

Część producentów motocykli otwarcie odradza jazdę niektórymi modelami z tak niskimi prędkościami przez dłuższy czas. Jest tak na przykład z Ducati Panigale V4S. Wielu lokalnych bikerów zrezygnuje zapewne z tradycyjnych wieczornych spotkań.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę