tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policja: motocykliści precz od buspasów! Wiceprezydent Warszawy zapowiada walkę do końca NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policja: motocykliści precz od buspasów! Wiceprezydent Warszawy zapowiada walkę do końca

Autor: Raff 2018.03.15, 18:07 8 Drukuj

Warszawska policja mówi motocyklistom: nie. Mimo pozytywnych opinii wielu instytucji, stołeczna komenda odmówiła wydania zgody na wpuszczenie jednośladów na buspasy. Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska zapowiada dalszą walkę o prawa motocyklistów.

Rozmowy i ustalenia dotyczące możliwości korzystania z buspasów przez warszawskich motocyklistów trwają od lat. Na temat tego rozwiązania pozytywnie wypowiedział się zarówno Zarząd Transportu Miejskiego, jak i specjaliści z Politechniki Warszawskiej, którzy badali ruch na dwóch warszawskich buspasach.

__________________________________________

Wyniki badań i doświadczenia innych miast są jednoznaczne - motocykliści nie spowalniają autobusów, ani nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu. Co więcej - dzięki użytkowaniu pasów przeznaczonych dla autobusów radykalnie poprawia się bezpieczeństwo samych kierowców jednośladów, którzy nie muszą przeciskać się w korkach.

Niestety, warszawska policja pozostaje głucha na argumenty i doświadczenia. Jak dotąd stołeczna drogówka jest najbardziej oporną na fakty jednostką w Polsce. Nie jesteśmy w stanie zrozumieć dlaczego służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nie chcą wspierać jego poprawy. Wiceprezydent Warszawy Renata  Kaznowska zapowiedziała dalszą walkę o wpuszczenie bikerów na buspasy.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 7
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę