tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Warszawskie buspasy dla motocyklistów? To może być przełom w sprawie NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Warszawskie buspasy dla motocyklistów? To może być przełom w sprawie

Autor: Raff 2018.03.02, 12:57 1 Drukuj

Wraca sprawa otwarcia buspasów dla warszawskich motocyklistów. Wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska, w rozmowie z radiem RDC, potwierdziła gotowość do wprowadzenia takiego rozwiązania.

Motocykliści mogą poruszać się po pasach przeznaczonych dla autobusów w kilku miastach w Polsce - między innymi w Krakowie, Gdańsku czy Łodzi. Praktyka wskazuje, że rozwiązanie takie jest znacznie bezpieczniejsze niż przeciskanie się motocykli między samochodami. Nie powoduje także ograniczenia w ruchu autobusów, ani nie stwarza zagrożenia dla kierujących.

~~~~~------~~~~~

Mimo dobrych doświadczeń innych miast, władze Warszawy nie zdecydowały się jak dotąd udostępnić stołecznych buspasów motocyklistom. Nawet pozytywny raport Politechniki Warszawskiej, który zlecił Zarząd Transportu Miejskiego nie wystarczył do nadania motocyklistom przywileju.

Tymczasem w niedawnej rozmowie z radiem RDC, wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska potwierdziła gotowość do udostępnienia buspasów. Jak przyznała, miasto czeka tylko na pozytywną opinię wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji. Jeśli ją otrzyma, buspasy mogą być udostępnione jeszcze tej wiosny.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę