tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykliści zostaną wpuszczeni na warszawskie buspasy? Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykliści zostaną wpuszczeni na warszawskie buspasy?

Autor: Michał Brzozowski 2017.05.19, 14:20 2 Drukuj

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej dostali wspaniałe zlecenie od stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego. Mają sprawdzić jak dopuszczenie motocykli do jazdy po warszawskich buspasach wpłynie na całość ruchu miejskiego. To przełomowa informacja!

Stołeczni motocykliści mniej więcej od trzech lat walczą o dopuszczenie jednośladów do jazdy po pasach dla autobusów. Ówczesny prezydent Warszawy - Jarosław Dąbrowski - był zwolennikiem tego rozwiązania, które niestety do dnia dzisiejszego nie weszło w życie.

__________________________________________

Zatwardziały do tej pory Zarząd Transportu Miejskiego zmiękł na tyle, że ma podpisać na dniach zlecenie dla Politechniki Warszawskiej na zbadanie, jak jazda po buspasach wpłynie na bezpieczeństwo stołecznych motocyklistów. Badanie zostanie zrealizowane m.in. przy użyciu kamer, które mają sprawdzić zachowanie motocyklistów na ulicach Warszawy.

Na potrzeby badań naukowcy chcą też wpuścić czasowo motocyklistów na dwa buspasy - typowana jest Trasa Łazienkowska oraz ul. Radzymińska.

Jesteśmy pewni, że pracownicy Politechniki Warszawskiej potwierdzą tylko to, co nam, motocyklistom wiadome jest od dawna, czyli że jazda buspasem jest dla nas dużo łatwiejsza i bezpieczniejsza niż przeciskanie się między samochodami. W końcu rozwiązanie to sprawdza się już w wielu miastach w Polsce takich jak np. Rzeszów, Bydgoszcz czy Łódź…

Jeżeli wszystko się uda, to kiedy oficjalnie moglibyśmy pojechać warszawskimi buspasami? Radni twierdzą, że możliwe to będzie jeszcze w tym roku, albo na wiosnę 2018. Trzymamy kciuki!

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę