tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Warszawa: buspasy dla motocykli od wiosny Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Warszawa: buspasy dla motocykli od wiosny

Autor: Barry 2017.09.27, 10:15 4 Drukuj
Długo czekaliśmy na takie informacje. Od wiosny motocykliści jeżdżący po Warszawie będą mogli legalnie korzystać z buspasów. Na początek zostaną "uwolnione" buspasy na ul. Radzymińskiej i Trasie Łazienkowskiej.
 
Warszawscy urzędnicy długo byli nieugięci i choć momentami sytuacja wydawała się beznadziejna, wreszcie nastąpił przełom. Światełko w tunelu pojawiło się już, gdy Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie zlecił wykonanie specjalnych badań Politechnice Warszawskiej. W wyniku badań ustalono, że motocykliści jeżdżąc po buspasach jeżdzą uważniej, bezpieczniej i znacznie rzadziej przekraczają dozwoloną prędkość, niż jeżdżąc poza buspasami. Po opublikowaniu wyników badań rzecznik prasowy ZTM - Igor Krajnow - powiedział: "Wbrew temu, co wcześniej myśleliśmy, z analiz wynika, że wpuszczenie motocyklistów na buspasy nie spowolniłoby ruchu i byłoby bezpieczne."
 
 
Legalnie po buspasach motocykliści mogą już jeździć w wielu miastach w całej Polsce. Należą do nich m.in. Gdańsk, Kraków, czy Łódź, która niejednokrotnie zasłynęła w ostatnich latach, jako miasto przyjazne motocyklistom. Cieszymy się, że w tej sprawie Warszawa idzie w ślady innych miast.
  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę