tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Horrendalne ceny za odholowywanie. Sd: uchwaa rady Warszawy nielegalna
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Horrendalne ceny za odholowywanie. Sd: uchwaa rady Warszawy nielegalna

Autor: Raff 2018.03.14, 16:45 Drukuj

Horrendalne opłaty za odholowywanie motocykli i samochodów w Warszawie nielegalne. Sąd administracyjny zakwestionował uchwałę rady Warszawy, co oznacza, że kierowcy mogą domagać się zwrotu opłat za rok 2016.

Skargę na ogromne opłaty, które urzędnicy naliczają za wywóz nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów, wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Sąd rozpatrzył sprawę i finalnie uznał skargę rzecznika.

NAS Analytics TAG

Stwierdzono, że uchwała rady Warszawy w sprawie wysokości opłat za odholowanie i przechowanie pojazdów na parkingu jest nieważna. W uchwale przyjęto maksymalne stawki arbitralnie, choć ustalenie ich w maksymalnej wysokości wymagało odpowiedniego uzasadnienia.

Przypomnijmy - za odholowanie motocykla zapłacilibyśmy w 2016 roku 218 zł, za samochód 478 zł. Stawki za parkowanie wynosiły odpowiednio 26 zł i 39 zł. Zdaniem sądu opłaty takie nie wynikały z rzeczywistych kosztów operacji, a z kosztów tworzonych przez instytucje. Jak stwierdził w uzasadnieniu WSA, wyznacznikiem dla ustalania opłat powinny być "koszty usuwania pojazdów na obszarze danego powiatu, a nie koszty usuwania pojazdów ponoszone przez organ".

Wyrok oznacza, że po uprawomocnieniu kierowcy będą mieli prawo domagać się zwrotu pobranych nielegalnie opłat. Podobny przypadek miał miejsce w Łodzi, gdzie Urząd Miasta Łodzi zwrócił kierowcom pieniądze. postanowił zwracać uiszczone opłaty kierowcom.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr