tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Samorządy stracą pieniądze od kierowców. O co chodzi?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Samorządy stracą pieniądze od kierowców. O co chodzi?

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.10.08, 09:06 Drukuj

Władze miast dostaną poważnie po kieszeni. Trybunał Konstytucyjny wstawił się za kierowcami i ukróci proceder zatrzymywania odholowanych pojazdów do momentu uiszczenia opłaty za holowanie.

Samorządy najpierw straciły skarbonki w postaci fotoradarów, a teraz obawiają się o utratę kolejnego źródła dochodów - opłat za odholowywanie źle zaparkowanych pojazdów.

NAS Analytics TAG

Dzięki decyzji Trybunału Konstytucyjnego wydanie Waszego odholowanego motocykla nie będzie uzależnione od uiszczenia opłaty za holowanie, a ta wynosi 232 złote. Do tego każda doba postoju na najlepiej strzeżonym parkingu w mieście kosztowała 29 złotych.

Trybunał Konstytucyjny uznał, że taki proceder zagraża interesom życiowym kierowców. Dotyczy to zwłaszcza osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Nowe przepisy weszły w życie 13 września. Od tego momentu opłata za holowanie i parking może być egzekwowana przez miasto tylko w trybie administracyjnym.

Samorządowcy obawiają się dwóch kwestii - pierwsza to brak możliwości określenia terminu zapłaty, bo nie zostało to uregulowane odpowiednimi przepisami, a druga - możliwość odwołania się od ustalonej kary. Dzięki luce prawnej będzie można wnieść opłatę w dogodnym dla siebie terminie, ale nie oznacza to, że zostaniemy z niej zwolnieni. Czy to sprawi, że samorządy będą rzadziej prowadzić akcje odholowywania pojazdów? O tym przekonamy się wkrótce.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę