tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Samorząd jak mafia. Trybunał Konstytucyjny unieważnia przepisy o odholowaniu NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Samorząd jak mafia. Trybunał Konstytucyjny unieważnia przepisy o odholowaniu

Autor: Raff 2018.12.06, 14:42 1 Drukuj

Żądanie opłaty za wydanie odholowanego pojazdu jest niezgodne z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Przepisy stracą ważność za dziewięć miesięcy.

Dla wielu samorządów odholowywanie nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów było bardzo dobrym biznesem. W wielu miastach, w porozumieniu z lokalnymi firmami transportowymi, ustalano horrendalne stawki za taką "usługę", a dodatkowo windowano opłaty za parking. W efekcie za coś, co na rynku warte jest 100-150 zł, kierowcy nierzadko musieli zapłacić nawet 500 zł, nie licząc kosztów parkingu.

~~~~~------~~~~~

Na korzyść tego procederu działał fakt, że Prawo o Ruchu Drogowym pozwalało zarządcom parkingów przetrzymywać pojazdy do czasu uregulowanie przez ich właścicieli opłat za holowanie. Rzecznik Prawo Obywatelskich otrzymywał od kierowców wiele skarg w tej sprawie.

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że wspomniany zapis w ustawie jest niezgodny z konstytucją, ponieważ ogranicza on prawo właściciela do dysponowania własnym mieniem. Wystarczającą karą za nieprawidłowe parkowanie jest mandat i samo odholowanie. Ani samorząd ani zarządca parkingu nie może uzależniać wydania pojazdu od wniesienia opłaty za usługę.

Przepis unieważniony wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego straci ważność za dziewięć miesięcy.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:xx 15/12/2018 17:02

wreszcie !!!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę