tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha kupuje patent na kolejny trójkołowiec Advertisement
NAS Analytics TAG
2019 10 04 Husqvarna Enduro2020 billboard
NAS Analytics TAG

Yamaha kupuje patent na kolejny trójkołowiec

Autor: Konrad Bartnik 2017.12.29, 12:11 Drukuj

Yamaha idzie wbrew wielu sceptycznym opiniom i coraz mocniej wchodzi w temat pojazdów trójkołowych. W ostatnich dniach zakupiła patent na zaawansowane zawieszenie, stworzony przez norweską firmę Brudeli.

Zaawansowane trójkołowce są raczej pomijane przez wielkich światowych producentów motocykli. Wyjątkiem jest Yamaha, która konsekwentnie od lat drąży skałę i wypuszcza kolejne konstrukcje tego typu, których ukoronowaniem jest tegoroczny Niken. Japończycy mają więc szansę stać się na wiele lat absolutnym liderem w dziedzinie pojazdów na trzech kołach.

NAS Analytics TAG

Największym wyzwaniem jest konstrukcja zawieszenia, które musi pochylać się z całym pojazdem. Duże osiągnięcia w tym temacie ma norweski konstruktor Geir Brudeli, twórca zaprezentowanego kilka lat temu trójkołowca Leanster. Zapewniał on doskonałe prowadzenie w każdych warunkach, na suchym, na mokrym, a także na luźnym podłożu. Łączył zalety motocykla z pewnością prowadzenia quada.

Yamaha postanowiła nie wyważać tym razem otwartych drzwi i kupiła patent na zawieszenie Leanstera. W najbliższych latach zobaczymy więc najprawdopodobniej kolejne modele wyposażone w trzy koła, składające się w zakręty jak motocykl. Tym razem być może w bardziej uterenowionej wersji.

 

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę