tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Benelli 402S - mały kuzyn X-Diavela

Benelli 402S - mały kuzyn X-Diavela

Autor: Konrad Bartnik 2018.01.02, 11:18 Drukuj

Chińczycy do mistrzostwa opanowali sztukę imitacji i nie ogranicza się ona tylko do małych przedmiotów. Posiadając przyczółek we Włoszech w postaci marki Benelli, nie wahają się korzystać z ikon tamtejszego stylu, takich jak Ducati XDiavel.

Włosi z Pesaro zdecydowanie umieją projektować własne motocykle, czego dowodem jest chociażby opisywany niedawno model Leoncino. Nie zawsze jednak idą własną ścieżką, zwłaszcza od czasu, kiedy firmę przejęli Chińczycy. Powiedzieć o Benelli 402S, że jest inspirowany XDiavelem, to nic nie powiedzieć. To jego bardzo wierna kopia, tyle że mniejsza, tańsza i z mniejszym silnikiem. Stylizacja i agresywny charakter motocykla zostały oddane bardzo wiernie - jest tu kratownicowa rama, mały zadupek i charakterystyczny "pływający" tylny błotnik. Do tego widelec USD, regulowany centralny amortyzator, mocne hamulce z czterotłoczkowymi zaciskami oraz system ABS.

Do napędu tej zgrabnej maszyny użyto rzędowego twina o pojemności 399 cm3 i mocy 39 KM, którego osiągi są oczywiście lata świetlne od XDiavela, ale pozwalają już młodym kierowcom na zakosztowanie charakterystycznego klimatu tego modelu. Benelli 402S mógłby być świetną propozycją w segmencie motocykli na prawo jazdy A2, niestety najprawdopodobniej oferowany będzie tylko na rynku chińskim. Europa jest bardzo przywiązana do własności intelektualnej, prawnicy są sakramencko drodzy, a Ducati na pewno nie darowałoby zniewagi.

 

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę