tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda Monkey należąca do Johna Lennona wystawiona na aukcji NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda Monkey należąca do Johna Lennona wystawiona na aukcji

Autor: Konrad Bartnik 2018.01.04, 11:12 Drukuj

Ciężko oprzeć się urokowi legendarnego już malucha od Hondy. Nie mógł mu się oprzeć nawet słynny Beatles John Lennon, który jeździł nim po terenie swojej angielskiej rezydencji.

Honda Z50 Monkey to pojazd uwielbiany na całym świecie, który produkowany był w niemal niezmienionej formie przez kilkadziesiąt lat. Ostatecznie w zeszłym roku pogrzebały go nowe normy emisji spalin, ale producent pracuje już nad bardziej ekologicznym następcą. Tymczasem na początku marca w jednym z brytyjskich domów aukcyjnych będzie do kupienia bardzo unikatowy egzemplarz Małpki z 1969 roku.

NAS Analytics TAG

Należał on do samego Johna Lennona, który uwielbiał jeździć nim po rozległym parku otaczającym jego rezydencję w Tittenhurst Park Estate, w której mieszkał pod koniec lat 60 - tuż przed fatalnym w skutkach wyjazdem do Nowego Jorku. Wystawiony właśnie na sprzedaż Monkey był w jednych rękach od wczesnych lat 70 i jest zachowany w niemal całkowicie oryginalnym stanie i pełnej sprawności.

Przewidywana cena tego egzemplarza Hondy Monkey to ok. 30 tysięcy funtów, choć niewykluczone, że znajdzie się jakiś szalony fan muzyki i motoryzacji jednocześnie, który wyłoży znacznie więcej. Nie musimy dodawać, że pojazd z taką historią to znakomita inwestycja na przyszłość. Aukcja odbędzie się 4 marca w National Motorcycle Museum w pobliżu Birmingham.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę