tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Olejowa katastrofa na torze Nurburgring NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Olejowa katastrofa na torze Nurburgring

Autor: Konrad Bartnik 2018.01.02, 10:25 Drukuj

Dziś przypominamy słynny wyścig WSBK na torze Nurburgring w 1999 roku. Wyciek oleju z Kawasaki prowadzonego przez Igora Jermana zapoczątkował falę upadków, której ofiarą stał się m.in. Colin Edwards.

Wyciek oleju z motocykla Jermana miał miejsce niemal dokładnie w strefie hamowania przed zakrętem Castrol Curve, gdzie zawodnicy ostro wytracają prędkość na krótkim odcinku. Na kolejnych okrążeniach wypadało w tym miejscu z trasy coraz więcej kierowców, pod koniec zdarzyło się to również jadącemu w czołówce Colinowi Edwardsowi, który nie krył wściekłości na obsługę toru.

NAS Analytics TAG

Cała sytuacja była jednym wielkim zaniedbaniem organizatorów, którzy po stwierdzeniu zagrożenia nie przerwali wyścigu. Wśród zawodników, którzy zdołali utrzymać się na torze był wtedy Carl Fogarty, który wygrał wyścig i został mistrzem sezonu 1999.

 

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę