tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Lake Torrent Circuit - Nowy tor w MOTUL FIM Superbike World Championship

Lake Torrent Circuit - Nowy tor w MOTUL FIM Superbike World Championship

Autor: Jarek Benito Czech 2018.02.02, 09:30 Drukuj

Oficjalnie mamy nową rundę w kalendarzu WorldSBK, ku uciesze polskich kibiców. Dlaczego?

Tor, który właśnie został oficjalnie wpisany do kalendarza przyszłorocznych wyścigów Światowych Superbików znajduje się w Irlandii Północnej, gdzie mieszka wielu naszych rodaków. Więc oni mogą spokojnie udać się na wyścig odbywający się "pod domem", jak również zaprosić rodzinę i przyjaciół z Polski.

Obiekt będzie się znajdował w miejscowości Coalisland, 40 minut drogi od Belfastu. Jego długość ma wynieść 3,6km zakręcona w 12 zakrętach. Szerokość 12-15 metrów i różnica wzniesień na poziomie 30 metrów. Budowa ma się rozpocząć w tym roku, co i tak jest trochę późno, ale skoro kontrakt jest już podpisany, to muszą zdążyć. W końcu Jonathan Rea będzie mógł wystąpić naprawdę w domowej rundzie, a jeśli w stawce nic się nie zmieni, to zobaczymy trzy brytyjskie flagi nad podium…bo czy może być inaczej? Obiekt ma pomieścić do 30.000 widzów.

Daniel Carrera (Dyrektor Wykonawczy WorldSBK) wyraził swoje zadowolenie z dodania Irlandii Północnej jako kolejnego miejsca do rozegrania rundy MOTUL FIM Superbike World Championship, a tor Lake Torrent będzie wspaniałym miejscem zarówno dla zawodników, jak i kibiców.

Może następnym razem trafią do Polski? Trzeba mieć nadzieję 😊

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę