tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dwustronne fotoradary - bat na motocyklistów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dwustronne fotoradary - bat na motocyklistów

Autor: Konrad Bartnik 2017.12.29, 11:42 9 Drukuj

Konstruktorzy fotoradarów doszli w końcu do punktu, w którym urządzenia są w stanie zrobić zdjęcie przodu oraz tyłu pojazdu. Kończy się więc tak lubiana przez motocyklistów anonimowość.

W temacie fotoradarów motocykliści wciąż są uprzywilejowani w stosunku do kierowców samochodów. Brak przedniej tablicy rejestracyjnej powoduje, że zazwyczaj nie musimy martwić się nagłymi błyskami. Gorzej, jeśli trafimy na urządzenie celujące w tył pojazdu, ale tych jest zdecydowanie mniej i łatwiej zapamiętać ich lokalizacje. Wiele wskazuje na to, że ten słodki stan może się niedługo zakończyć.

NAS Analytics TAG

Australijska policja testuje właśnie przenośne fotoradary, które są w stanie złapać zarówno przód, jak i tył motocykla w trakcie jednego wykroczenia. Do tej pory technologia nie pozwalała na takie rozwiązanie, jednak w końcu konstruktorzy urządzenia odnieśli sukces. Kończy się więc błoga anonimowość motocyklistów, którzy będą kontrolowani w takim samym stopniu, jak kierowcy aut.

Szefowa tamtejszej policji powiedziała na oficjalnej prezentacji urządzeń, że takie fotoradary oczekiwane były od lat. Australia od zawsze boryka się bowiem z bardzo wysoką śmiertelnością wśród uczestników wypadków motocyklowych. Do szybkiej jazdy zachęcają tam sprzyjająca temperatura, dobre drogi i wielkie odległości między miastami. Natura nie znosi próżni, więc zainteresowanie tym tematem przez służby europejskie jest tylko kwestią czasu.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:Jajo 29/12/2017 21:39

Co z wygiętą blachą?

Odpowiedz
Autor: matii 30/12/2017 00:27

prawdaaaa!!!!!!!!

Odpowiedz
Autor: Midrib 29/12/2017 17:29

W sumie racja :)

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę