tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Połowa wykroczeń do kosza. ITD nie radzi sobie z obsługą fotoradarów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Połowa wykroczeń do kosza. ITD nie radzi sobie z obsługą fotoradarów

Autor: Raff 2018.04.25, 11:31 4 Drukuj

Ponad połowa wykroczeń drogowych rejestrowanych przez system CANARD uchodzi kierowcom na sucho. Inspekcja Transportu Drogowego nie wyrabia się z bieżącą obsługą systemu.

Gdy w 2016 roku straż miejska ostatecznie utraciła prawo do korzystania z fotoradarów, rząd zapowiadał ogromne inwestycje w nowe urządzenia. Ich obsługę powierzono wówczas Inspekcji Transportu Drogowego, a dokładnie Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (w skrócie CANARD).

NAS Analytics TAG

Rząd zapowiadał ogromne inwestycje - mówiono o ponad 600 nowych fotoradarach, które częściowo miały zastąpić zużyte urządzenia, ale przede wszystkim wydatnie wspomóc sieć istniejących. Tymczasem już w 2016 roku ITD nie wyrabiała się z obsługą nawet tych 400 fotoradarów, które miała na stanie.

Jak informował portal brd24.pl około stu z nich ustawiona była z bardzo wysokim progiem reakcji - uruchamiały się dopiero, gdy kierowca przekroczył prędkość o około 40 km/h. Inspekcji brakowało i nadal brakuje ludzi, którzy byliby w stanie zająć się ogromną ilością danych spływających każdego dnia z urządzeń pomiarowych.

Mimo zapowiedzi, inwestycja w 600 nowych fotoradarów dla systemu CANARD nie znalazła się w rządowym planie poprawy bezpieczeństwa na lata 2018-2019. Może i dobrze - zakupienie samych urządzeń bez porządnego dofinansowania ITD zakończyłoby się zapewne spektakularną katastrofą.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę