tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fotoradary za unijne pieniądze. ITD składa wniosek o dotację
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Fotoradary za unijne pieniądze. ITD składa wniosek o dotację

Autor: Raff 2018.05.17, 10:38 Drukuj

ITD walczy o nowe fotoradary. Ponieważ Ministerstwo Infrastruktury nie chciało dać pieniędzy na nowe urządzenia, Inspekcja złożyła wniosek o dofinansowanie zakupów z Unii.

Inspekcji Transportu Drogowego nie udało się pozyskać pieniędzy na nowe fotoradary z Ministerstwa Infrastruktury. Nie oznacza to jednak, że inspektorzy składają broń. Jak zapowiedział w radiowej jedynce Marek Konkolewski, szef Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, ITD złożyło wniosek o dofinansowanie do Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

NAS Analytics TAG

Jak twierdzi szef CANARD, skuteczność urządzeń do automatycznego pomiaru prędkości jest bezdyskusyjna. Podaje przy tym dane - średnia ilość zdjęć robionych przez fotoradar wynosiła w 2012 roku 60, w ubiegłym roku tylko osiem. Zdaniem Marka Konkolewskiego to oczywisty dowód na poprawę bezpieczeństwa.

Dlatego właśnie montaż nowych radarów jest dla ITD priorytetem. W tej chwili zasoby CANARD obejmują ponad 500 urządzeń, w tym 430 fotoradarów stacjonarnych. Pozostałe to między innymi Odcinkowy Pomiar Prędkości. Szef CANARD nie zdradził ile nowych fotoradarów zostanie zakupionych po otrzymaniu dofinansowania, jednak wcześniejsze plany ITD mówiły o 600 urządzeniach.

Jak wynika z badań Instytutu Transportu Samochodowego, fotoradary faktycznie korzystnie wpływają na bezpieczeństwo, jednak tylko w miejscach, gdzie są zainstalowane. Ogromna większość kierowców, po minięciu radaru natychmiast przyspiesza.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę