tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Inspekcja Transportu Drogowego: wicej fotoradarw! Ministerstwo: wykluczone!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Inspekcja Transportu Drogowego: wicej fotoradarw! Ministerstwo: wykluczone!

Autor: Raff 2018.04.18, 12:03 1 Drukuj

Żaden nowy fotoradar nie pojawi się w Polsce przez najbliższe dwa lata. Inspekcja Transportu Drogowego przegrała walkę o gigantyczną inwestycję w żółte skarbonki.

Zarządzany przez ITD system CANARD (Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym) obejmuje między innymi 400 fotoradarów stacjonarnych. Oczywiście to nie cała artyleria wykorzystywana do walki z kierowcami łamiącymi przepisy - ITD kontroluje także Odcinkowy Pomiar Prędkości i rejestratory przejazdu na czerwonym świetle. Inspektorzy ITD mają także do dyspozycji oznakowane i nieoznakowane pojazdy.

NAS Analytics TAG

Jednym z planów ITD na najbliższe lata była rozbudowa i modernizacja systemu CANARD. Planowano zakupić 600 nowych fotoradarów, które częściowo miały zastąpić najstarsze urządzenia, a częściowo wspomóc sieć istniejących.

Jak sprawdził portal brd24.pl, wielkie plany zakupowe ITD nie podobają się Ministerstwu Infrastruktury, które w Narodowym Programie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego nie przewidziało 160 mln zł na ten cel. Oznacza to, że przez najbliższe dwa lata sieć 400 fotoradarów nie zwiększy się.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr