tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Buspasy w Warszawie take dla motocyklistw?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Buspasy w Warszawie take dla motocyklistw?

Autor: Lovtza 2015.03.30, 15:25 9 Drukuj

Dyskusja na temat buspasów w Warszawie i ich dostępności dla motocyklistów toczy się w najlepsze. Za są rzecz jasna motocykliści, przeciw urzędnicy miejscy. Z biegiem czasu coraz więcej miast decyduje się jednak na umożliwienie motocyklistom korzystania z buspasów. Najświeższe przykłady to Kraków, Bydgoszcz, czy też Łódź. Jak się okazuje, w żadnym z tych miast nie doszło do Armagedonu i sparaliżowania komunikacji miejskiej, są natomiast oznaki poprawy przejezdności miejskich dróg. Ułatwienia dla korzystających z jednośladów długofalowo będą zachęcały do przesiadania się z samochodów na dwa kółka, co będzie sprzyjać odkorkowaniu dużych miast. 

Wygląda na to, że nadchodzi czas na Warszawę. Paweł Lenarczyk, radny warszawskiego Ursynowa złożył w drugiej połowie marca interpelację z propozycją udostepnienia buspasów motocyklistom. Radny powołuje się na przykłady z innych polskich miast, argumentując, że poprawi to bezpieczeństwo motocyklistów. Pełną treść interpelacji znajdziecie obok.

NAS Analytics TAG

Czy ta inicjatywa spotka się z pozytywnym odzewem? Czy Zarząd Transportu Miejskiego, który jest faktycznym użytkownikiem tych pasów, pozwoli jednośladom na wjechanie na buspasy? Jesteśmy ostrożnymi optymistami, choć wiemy z nieoficjalnych źródeł, że w ZTM i w BDiK jest bardzo duży opór przeciwko takich pomysłom. Gdy na buspasach pojawią się motocykle, korzystać z nich będą chcieli także rowerzyści (dla których wybudowano mnóstwo ścieżek rowerowych i uruchomiono system Vetorilo). A rowerzyści to bardzo silna i wpływowa grupa, która raczej nie będzie miała problemu z przedarciem się na buspasy. Największa obawa wśród urzędników jest taka, że rowerzysta poruszający się z prędkością 15-20km/h będzie spowalniał autobusy, które albo będą musiały się za nim wlec, albo wyprzedzać cyklistę ryzykując kolizję z innymi pojazdami.

Niemniej jednak trzymamy kciuki za to, aby interpelacja Pawła Lenarczyka odniosła zamierzony skutek! O rozwoju sytuacji będziemy informowali Was na bieżąco.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 8
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr