tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Walka o buspasy w Warszawie trwa NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Walka o buspasy w Warszawie trwa

Autor: Beavis 2015.05.14, 10:41 5 Drukuj

Radny Dzielnicy Ursynów, Paweł Lenarczyk, złożył kolejną interpelację w sprawie udostępnienia buspasów dla warszawskich motocyklistów. Póki co walka o buspasy w Warszawie trwa.

Pod koniec marca informowaliśmy o pomyśle na udostępnienie buspasów dla motocyklistów w Warszawie. Takie rozwiązania działają już w Krakowie, Bydgoszczy, Łodzi, a ostatnio także i w Gdańsku. W Warszawie propagatorem rozwiązania jest radny Ursynowa, pan Paweł Lenarczyk, który złożył interpelację do ZTM. W wypowiedzi dla Ścigacz.pl radny tak relacjonuje aktualny przebieg zdarzeń:

ZTM na pierwszą moją interpelację w sprawie wpuszczenia motocykli na stołeczne buspasy odpowiedział negatywnie, argumentując to m.in. kwestiami bezpieczeństwa. W swojej wypowiedzi w żaden sposób ZTM nie odniósł się do faktu, że kolejne miasta pozwalają poruszać się motocyklom po buspasach. Na chwilę obecną motocykle mogą legalnie korzystać z buspasów w Krakowie, Bydgoszczy, Łodzi, a ostatnio nawet i w Szczecinie.

Nie składamy broni i występuję do ZTM z kolejną interpelacją, w której proszę m.in. o wyznaczenie "testowego" busapasa w Warszawie, na którym można będzie obserwować zachowania kierowców i motocyklistów i jednoznacznie stwierdzić czy wpuszczenie motocykli na buspas jest niebezpieczne.

Środowisko motocyklistów jest coraz bardziej zdeterminowane, aby poprawić warunki bezpieczeństwa motocyklistów przez wpuszczenie ich na stołeczne buspasy, tak jak to ma już miejsce w innych miastach Polski. Będziemy podejmowali dalsze działania, aż władze Warszawy pozwolą poruszać się legalnie po buspasach motocyklom. 

Czekamy na dalszy rozwój sytuacji i mamy nadzieję, że Warszawa pójdzie śladami polskich miast w których to rozwiązanie już funkcjonuje.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: Krisu 14/05/2015 21:22

ja też zawitam

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę